Çevirmen Sebla Küçük, Terör Örgütü Paylaşımlarından Beraat Etti - Son Dakika

Çevirmen Sebla Küçük, Terör Örgütü Paylaşımlarından Beraat Etti

22.11.2018 12:12
Çevirmen Sebla Küçük, Terör Örgütü Paylaşımlarından Beraat Etti

ÇEVİRMEN Sebla Küçük, Zeytin Dalı harekatıyla ilgili sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 7,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.

ÇEVİRMEN Sebla Küçük, Zeytin Dalı harekatıyla ilgili sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle  "Terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 7,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşmasında beraat etti.

İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuksuz yargılanan Sebla Küçük ve avukatları katıldı. Duruşmada yazılı savunmasını sunan Sebla Küçük, gazetecilik ve çevirmenlik yaptığını belirterek, yabancı ajanslardan geçen haberleri, herhangi bir yorum katmadan çevirerek Twitter'daki hesabından aynı şekilde paylaştığını belirtti. Sanık Küçük beraatini talep etti. Küçük'ün avukatları da sanığın beraatını  istedi. Mahkeme heyeti, suçun unsurları oluşmadığı gerekçesiyle sanık Sebla Küçük hakkında beraat kararı verdi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nca hazırlanan iddianamede Sebla Küçük'ün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bazı paylaşımlar nedeniyle "Silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçundan soruşturma başlatıldığı belirtiliyordu. İddianamede, şüpheli Küçük'ün suça konu yaptığı paylaşımlara yer verilerek silahlı terör örgütünün cebir şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini överek örgüt propagandası yaptığı ileri sürülüyordu. Sanık Sebla Küçük'ün ifadesinde, söz konusu sosyal medya hesabının kendisine ait olduğunu, ancak paylaşımlarının Reuters Top News isimli haber ajansından ve yurtdışından haber yapan bir sitesinden alıntı yapıp Türkçe'ye çevirerek paylaştığını söylediği belirtiliyordu. Sanık Küçük'ün "Silahlı terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 1,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep ediliyordu. - İstanbul

YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Terör örgütlerinin bir güvenlik örgütü olan NATO'ya girmesine evet diyemeyiz' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Terör örgütlerinin bir güvenlik örgütü olan NATO'ya girmesine evet diyemeyiz' ABD Dışişleri Bakanlığı, Aum Şinrikyo'nun da bulunduğu 5 örgütü Yabancı Terör Örgütü listesinden çıkardı ABD Dışişleri Bakanlığı, Aum Şinrikyo'nun da bulunduğu 5 örgütü Yabancı Terör Örgütü listesinden çıkardı Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bir güvenlik örgütü olan NATO'ya böyle bir terör örgütünün alınmasına biz evet diyemeyiz' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bir güvenlik örgütü olan NATO'ya böyle bir terör örgütünün alınmasına biz evet diyemeyiz'
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çevirmen Sebla Küçük, Terör Örgütü Paylaşımlarından Beraat Etti - Son Dakika


Advertisement