Son Dakika Haberleri: Çevreci Adliye Sarayı

Çevreci Adliye Sarayı

2 yıl önce

Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yaptırılan ve tamamlandığında Türkiye'nin en büyük 3'üncü adliyesi olacak Adana Adliye Sarayı inşaatının yüzde 90'ı tamamlanarak sona yaklaştı.

Çevreci Adliye Sarayı, System.String[]
Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yaptırılan ve tamamlandığında Türkiye'nin en büyük 3'üncü adliyesi olacak Adana Adliye Sarayı inşaatının yüzde 90'ı tamamlanarak sona yaklaştı.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Çolak ve Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Cumali Tülü ve Musa Ünel ile birlikte merkez Yüreğir ilçesi Köprülü mahallesinde yapımı devam eden yeni adliye sarayı inşaatında incelemelerde bulundu. Başsavcı Yeldan ve beraberindekiler, Proje Müdürü Altan Turgut'tan bilgi aldı.

Adliye sarayı inşaatının özellikleriyle hem akıllı hem çevreci olacağı bildirildi.

Yer altından çıkan suların bir depoda muhafaza edilip kurulacak arıtma sistemiyle binanın ısıtılması ve soğutması ile bahçe sulamasında kullanılacağı, ayrıca çatısına kurulacak enerji panalleri ile elektriğini kendi üreteceği ve binanın elektronik sistemle kontrol edileceği belirtildi.

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, inşaat çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayarak binanın hizmete girdiğinde Türkiye'nin en büyük ve en modern adalet binaları arasında yer alacağını söyledi. Vatandaşların adalete daha kolay erişimini sağlamak ve daha iyi hizmet vermek için çalışmalar yaptıklarını belirten Yeldan şunları söyledi:

"Tamamlandığında fiziki yapısı ve peyzaj düzenlemeleriyle vatandaşların ve personelin çok rahat kullanabileceği bir bina olacak. Binada kullanılan ürünlerin çevreye saygılı, doğal ürünler olmasına özen gösteriyoruz. Ayrıca duruşma salonlarından kalem odalarına binanın her yeri modern bir şekilde dizayn edilecek. Adana'nın büyük bir ihtiyacını karşılayacak yeni adliye binamızı en kısa sürede milletimizin hizmetine açacağız."
Haber Yayın Tarihi : 07.09.2017 02:43 Kaynak: AAOğlunun telefonundan son sinyalin uçurumdan geldiğini öğrenen baba yıkıldı KONDA'dan 23 Haziran İstanbul seçimi değerlendirmesi: İmamoğlu lehine fark açılacak İsmail Küçükkaya Binali Yıldırım'ın açıklamasına cevap verdi!