CHP'li İnce: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak - Son Dakika

CHP'li İnce: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak

25.03.2017 14:45
CHP'li İnce: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak, System.String[]

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, referandumda 'evet' çıkması halinde zengin çocuklarının 18 yaşında milletvekili, milletin çocuklarının da 20 yaşında El Bab'ta şehit olacağını savundu.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, referandumda 'evet' çıkması halinde zengin çocuklarının 18 yaşında milletvekili, milletin çocuklarının da 20 yaşında El Bab'ta şehit olacağını savundu.

Referandum gezileri kapsamında Adana'ya gelen Muharrem İnce, merkez Sarıçam İlçesi'nde parti otobüsü üzerinden konuşma yaptı. CHP'li bazı milletvekillerinin de eşlik ettiği İnce, Ahmed Arif'in 'Dağlarına Bahar Gelmiş Memleketimin' adlı şiiri okuyarak dinleyenleri selamladı. Büyük ilgi gören İnce, "Anayasa değişikliğiyle ilgili 18 maddenin hiç birinde ekonomiden, terörle mücadeleden, emeklinin maaşından, gençlere nasıl iş bulunacağından bahsedilmiyor" dedi.

18 YAŞ ELEŞTİRİSİ

Referandumda 'evet' çıkarsa dünyada nüfusa göre en fazla milletvekilinin Türkiye'de olacağını söyleyen İnce, şunları kaydetti:

"400 milyon fazladan milletvekillerine gidecek. Sayı 600 değil, 650 olacak. Çünkü bakanlar ve cumhurbaşkanı yardımcıları milletvekillerinden olmayacağı için 50 olarak da onları sayın. Evet derse millet buna, 18 yaşında milletvekili olacak. Lise son sınıfta milletvekili olacak, 20 bin lira maaş alacak, askerlikten muaf olacak. Her sene 1.2 milyon genç 18 yaşına basıyor. Üniversite mezunu gençlerin her 4 tanesinden biri işsiz. Üniversite sınavlarında onların soruları çalınıyor. Suriyelilerin çocukları sınavsız üniversiteye giriyor, sizin çocuklarınız çalınmış sorularla sınava giriyor. Zenginin çocuğu 18 yaşında milletvekili olacak, ey milletim senin çocuğun da 20 yaşında El Bab'ta şehit olacak. Git evet ver o zaman, ne diyeyim sana?"

Muharrem İnce, daha sonra merkez Çukurova İlçesi'ndeki bir semt pazarında da toplananlara seslendi.

- Adana

CHP'li İnce: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak
CHP'li İnce: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak
CHP'li İnce: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak
CHP'li İnce: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel CHP'li İnce: Zenginin Çocuğu Milletvekili, Milletin Çocuğu Şehit Olacak - Son Dakika


Son Dakika

Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü İran lideri Hamaney, Macron'un tavrını "ahmakça" olarak nitelendirdi İstanbul'daki vaka sayıları ne durumda? İşte en çok artış olan 8 ilçe İki kamyonun kafa kafaya çarpıştığı kazada, yol kan gölüne döndü: 3 ölü, 1 yaralı Eğlence mekanlarına getirilen gece yarısı yasağı erken saate çekiliyor Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum