CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, soru önergelerine yanıt bekliyor - Son Dakika

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, soru önergelerine yanıt bekliyor

12.11.2019 16:38
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, soru önergelerine yanıt bekliyor, System.String[]

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde'de bazı engelliler ve 65 yaş üstündekilerin maaşlarının kesildiği iddiasıyla sunduğu soru önergesine cevap verilmesini istedi.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde'de bazı engelliler ve 65 yaş üstündekilerin maaşlarının kesildiği iddiasıyla sunduğu soru önergesine cevap verilmesini istedi.

Gürer, yaptığı yazılı açıklamasında, merkez Edikli beldesi ile Ulukışla ilçesi Beyağıl ve Alihoca köylerinde maaşı kesilen bazı kişileri saptadığını öne sürdü.

Konuyla ilgili soru önergesine şu ana kadar yanıt alamadığını aktaran Gürer, "65 yaş maaşını yıllardır alan, engelli olarak yıllardır maaş alanların maaşlarının kesilmesi kabul edilebilir bir durum değildir, bu kişiler büyük mağduriyet yaşamakta." ifadelerini kullandı.

Gürer, esnafa sicil affı getirilmesi talebinde de bulunarak, "Bir çok esnaf, primlerini dahi ödeyemez durumda. Çalışan sayısı azalmış, esnaf ayakta kalabilme mücadelesi vermektedir. Piyasada bozulan dengeler ödeme güçlüğünü artırmakta, borçla dönen kesimlerdeki tıkanma her kesimi doğrudan etkisi altına almakta. Esnafımıza ucuz ve kolay kredi için sicil affı gerekli." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, soru önergelerine yanıt bekliyor - Son Dakika


Son Dakika

Bitlis'te düşen Cougar tipi helikopterin daha önce 3 kez düştüğü ortaya çıktı 9 askerimizin şehit olduğu helikopter kazasının olay yerinden ilk görüntüler Fenerbahçe-Antalyaspor maçı başladı! Canlı anlatım Burcu Esmersoy'un yediği son ekmek, Didem şarkısının klibinde ortaya çıktı Yılmaz Erdoğan yeni şiiri için Didem Soydan'la romantik bir klip çekti Mavi kategorideki Muş'un valisinden ilginç sözler: Maske takmayı bilmeyenler var Aksaray'da pazar günü istisnalar ortadan kaldırılarak sokağa çıkma yasağı uygulanacak! Bakkallar bile kapanacak 8 yaşındaki Fortnite oyuncusu, 33 bin dolarlık anlaşma imzaladı!