CHP ve İyi Parti Osmaneli İçin Anlaşamıyor - Son Dakika

CHP ve İyi Parti Osmaneli İçin Anlaşamıyor

15.01.2019 14:47
CHP ve İyi Parti Osmaneli İçin Anlaşamıyor, System.String[]

CHP ve İYİ Parti arasında ittifakta üzerinde uzlaşılan illere geçtiğimiz günlerde Bilecik de eklenirken, tarafların Osmaneli ilçesi için anlaşmaya varamadığı iddia edildi.

CHP ve İYİ Parti arasında ittifakta üzerinde uzlaşılan illere geçtiğimiz günlerde Bilecik de eklenirken, tarafların Osmaneli ilçesi için anlaşmaya varamadığı iddia edildi.

CHP ile İYİ Parti arasındaki ittifakta üzerinde uzlaşılan il sayısı 46'ya olurken, bu iller arasında Bilecik de yer aldı. İki partinin Bilecik'teki il ve ilçe örgütleri çok kez bir araya gelirken, dün CHP İl Başkanlığı binasında CHP Bilecik İl Başkanı Yaşar Tüzün öncülüğünde tüm ilçe, belde ve belediye başkan adayları bir araya geldi. İYİ Parti'nin Bilecik'in 3 ilçesi hariç merkez ve diğer ilçelerde CHP'yi destekleyeceği, Söğüt, Pazaryeri ve Osmaneli'de ise İYİ Parti'nin destek istediği belirtildi. Tüzün öncülüğünde toplanan CHP'liler Söğüt'te adaylık başvurusu olmadığı için bu ilçeye sıcak bakarken, daha önceden adaylarını açıkladığı Pazaryeri ve Osmaneli'de sıkıntı yaşadığı iddia edildi. Son toplantıda Pazaryeri adayı İbrahim Torun'un geri çekeceği iddia edilirken, Osmaneli adayı Faik Üstün'ün duruma karşı çıktığı öğrenildi. Üstün'ün, Osmaneli'de bir ittifak olacaksa İYİ Parti'nin daha önce AK Parti'de bulunan adayını desteklemeyeceklerini söylediği, başka bir adayın gösterilmesini talep ettiği öğrenildi.

Öte yandan, 3 gün içinde bu ittifak netlik kazanırken, Osmaneli konusunda ısrar eden İYİ Parti'nin istediği olmazsa tüm ilçe ve merkezde aday çıkaracağı iddia edildi. - BİLECİK

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika CHP ve İyi Parti Osmaneli İçin Anlaşamıyor - Son Dakika


Son Dakika

MasterChef'te talihsiz kaza! Parmağı kesilen Barbaros hastaneye götürüldü İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olanlar madde madde sıralandı! İşte o liste Market, bakkal, kasap hafta sonu 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterecek Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı