Son Dakika Haberleri: Çiftlik Bank'ın Danışmanlığını Yaptığı Ortaya Çıkan Oyuncu Mehmet Çevik: Resmi Görevim Yok!

Çiftlik Bank'ın Danışmanlığını Yaptığı Ortaya Çıkan Oyuncu Mehmet Çevik: Resmi Görevim Yok!

6 gün önce

On binlerce kişiyi dolandıran Çiftlik Bank'ın basın danışmanlığını yaptığı ortaya çıkan oyuncu Mehmet Çevik, şirkette resmi görevinin olmadığını söyledi.

Kurucusu Mehmet Aydın'ın arkasında binlerce mağdur bırakıp kayıplara karıştığı Çiftlik Bank'ın basın ve iletişim danışmanı oyuncu Mehmet Çevik, şirkette resmi görevinin olmadığını iddia etti.

"DOLANDIRICILIK İDDİASIYLA SORUŞTURMA"

Sanal bir oyun üzerinden organize edilen ve yüksek gelir vaat eden Çiftlik Bank organizasyonunun piyasadan yarım milyar lira topladığı ortaya çıkmıştı. SPK sistemin 'bank' ibaresini kullanması nedeniyle reklam faaliyetlerini geçici olarak durdurmuş, dolandırıcılık iddiasıyla soruşturma başlatılmıştı.

MEHMET ÇEVİK'TE KADRODA YER ALDI

Çiftlik Bank organizasyonu için 'nitelikli dolandırıcılık' tespitini yapan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı suç duyurusunda bulunmuştu.

Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'a şu an ulaşılamıyor. Çok sayıda insan ise paralarını şirketten alamadıklarını belirterek şikayetçi oldu.

Çiftli Bank'ın popüler zamanlarında ise Aydın'ın yanında oyuncu Mehmet Çevik vardı.

"RESMİ GÖREVİM YOK"

Suskunluğunu bozan Çevik, şirketle ilişkisini şu sözlerle anlattı: "Ben sadece reklamlarda oynadım. Suç mu? Medya ve iletişim danışmanını siz yazdınız. Benim resmi görevim yok.
Çiftlik Bank Soruşturmasında 4 Kişi Daha Tutuklandı Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın Eşi: ABD ve Almanya'da da Dolandırdıkları Var

Bursa'da Çiftlik Bank'ın 34 Aracına Savcılık El Koydu Balçiçek İlter'in Programında Skandal İtiraf: 20 Aylık Bebeğe Tecavüzü Polise Bildirmediler