Oltayla bile balık tutulamayan çayda çıplak elle balık tutuyor - Son Dakika

Oltayla bile balık tutulamayan çayda çıplak elle balık tutuyor

Ağrı Dağı'nın doğu eteklerinden çıkan ve Aras Nehri'nin bir kolu olan Karasu Çayı'nda olta ile balık tutmak bile mümkün değilken bir vatandaşın çıplak elle suyun altına dalıp balık avlaması şaşırttı.

Amatör balıkçılar, Iğdır'ın Aralık ilçesinde bulunan Aras Nehri ve Karasu Çayı'nda balık tutarak günlerini geçiriyor. Balık tutmayı hobi haline getiren yöre halkı, balık tutmak için hafta sonunu iple çekiyor. Karasu Çayı'nda bulunan ve yöre halkı tarafından "Lakka" olarak bilinen yayın balığını tutmak için amatör balıkçılar adeta birbirleriyle yarışıyor.

ÇIPLAK ELLE BALIK AVLIYOR

Karasu Çayı'nda olta ile balık tutmak mümkün değilken, Suat Çetindere isimli vatandaş çıplak elle balık avlıyor. Nefesini tutarak suyun altına dalan Çetindere, kenarda bulunan sazlık ve çalı diplerindeki balıkları çıplak elle avlayarak kendisini bekleyen arkadaşlarını adeta sevince boğuyor.

Oltayla bile balık tutulamayan çayda çıplak elle balık tutuyor

"KARNINDA YUMURTASI OLAN BALIKLARI ASLA TUTMAM"

Evli ve iki çocuk babası olduğunu belirten Suat Çetindere, "Iğdır'ın Aralık ilçesinde yaşıyorum. Evliyim ve iki çocuğum var. Balık tutmayı küçük yaşta öğrendim. Genelde eş dostla gider, balıkları elimle tutarım. Ufak tefek ve karnında yumurtası olan balıkları asla tutmam" dedi.

"DOĞAYA SAYGILI AVLANIRIM"

Doğaya saygılı şekilde avlandığını dile getiren Çetindere, "Balık tutmayı zaman geçirmek ve hobi amaçlı yapıyorum. Gayet memnunum hayatımdan. Suya elektrik vererek illegal yollarla balık tutanlar var. Devletimiz bunlara göz açtırmasın" şeklinde konuştu.

Olta ile balık tutmanın mümkün olmadığı çayda elle balık tutan adam

"BENİM BU YETENEĞİM ALLAH VERGİSİ"

Güzel bir av gerçekleştiğini de belirten Suat Çetindere, "Yiyeceğimiz kadar avladık çok şükür fazlasına gerek yok. Benim bu yeteneğim Allah vergisi. Kurban olduğum Allah bana yetenek vermiş, ben de kullanıyorum. Doğaya ve balıklara zarar vermeden avlanıyorum. Tuttuğum bu balık türü sarı sazandır. Yöre halkı bu balığa kızıl ala der. Bu yörede bulunan en tatlı balık türü ve lezzetli bir balıktır" ifadelerini kullandı.

Oltayla bile balık tutulamayan çayda çıplak elle balık tutuyor
YORUMLAR (7)
  • TUTULUR: 90 yıllarda bu şekilde çok tuttuk. Ancak henüz daha yumurtalama döneminde dere balıkları. biraz daha beklemesi lazım. ama harika bir duygu...tebrik ediyorum. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • HASAN YILMAZ: Nimeti karın doyuracak kadara kanaat etmek lazım. yoksa can taşıdığını unutmayın lütfen doğanın dengesi insan için yaşamın temel kuralıdır.. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Merkez Bankası'nın yıl sonu anketinde dolar tahmini yükseldi Muhabirin "Söylediğiniz yalanlardan pişman mısınız" sorusu Trump'ı sessizliğe boğdu Galatasaray, Kasımpaşa'yla sözleşmesini fesheden Fatih Öztürk'le anlaştı Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kemal Reis, Yunan gemisine gereken cevabı verdi Kaza mı cinayet mi? Sevgilisinin evinin penceresinden düşen genç kız hayatını kaybetti Son Dakika: Galatasaray'ın ardından Trabzonspor'da da bir futbolcunun koronavirüs testi pozitif sonuçlandı 10 yaşındaki çocuğu otomobili kullanırken gören sürücüler şaşıp kaldı Son Dakika: Yunanistan'a net mesaj! Hulusi Akar ve komuta kademesi Donanma Komutanlığı'nda incelemelerde bulunuyor Gençlerbirliği, Acun'un istediği Seuntjens ve Beijnen ile yollarını ayırdı Son Dakika: Galatasaray'da iki futbolcunun koronavirüs testi pozitif çıktı Esed rejimi zorunlu askerliği reddeden 100 kişiyi mayın tarlasına sürdü: 8 ölü Yunan askerleri, Batı Trakya'daki Türk köyünde silahlı tatbikat yaptı Trafikte kadın sürücüye saldıran zanlının ifadesi ortaya çıktı Trafikte saldırıya uğrayan doktor, dehşet anlarını anlattı: Yumrukla saldırıp eşarbımı çıkardı Genç kadına gizli kamera şoku! Arkadaşının eşi tarafından aylarca izlenmiş