Son Dakika Haberleri: Çocuk Kitapları Haftası'nda Çocuklar Kütüphane İle Tanıştı

Çocuk Kitapları Haftası'nda Çocuklar Kütüphane İle Tanıştı

6 yıl önce

Aliağa Belediyesi Nadir Nadi Kütüphanesi, 11 bin üyesi ve yaklaşık 12 bin kitabı ile Aliağalılara hizmet vermeye devam ediyor.

Çocuk Kitapları Haftası'nda Çocuklar Kütüphane İle Tanıştı, System.String[]

Kütüphane'nin faaliyetleri hakkında bilgi veren Kütüphane Müdürü Hilal Yaşar, Kütüphane'nin 1992 yılında Aliağa Belediyesi'nin bünyesinde hizmete girdiğini söyledi.

OKUYUCU SAYISI HER YIL ARTIYOR

Nadir Nadi Kütüphanesi'nin birçok ülkede uygulanan Dewey On (konu sınıflandırması) sistemine göre çalıştığına dikkat çeken Hilal Yaşar, "Ne mutlu bizlere ki kütüphanemizde okuyucularımız hiçbir zaman eksik olmuyor.1992 yılında hizmet vermeye başlayan kütüphanemizde okuyucu sayımız her yıl biraz daha artış gösteriyor" dedi. Kasım ayı ikinci haftasının 'Çocuk Kitapları Haftası' olduğunu hatırlatan Yaşar şunları söyledi: "Çocuk kitapları haftasında çocuklarımız kütüphanemize gelerek, kütüphane ile tanıştı. Kitap okuma alışkanlığının küçük yaşta kazanılması gerekir. Bu açıdan velilere büyük iş düşüyor. Veliler çocuklarını boş vakitlerde kütüphaneye getirerek, küçük yaşta kitap okumaya alıştırmaları, çocukların gelecekleri açısından çok önemlidir"

"KÜTÜPHANEMİZ 7'DEN 70'E HER KESİME HİTAP EDİYOR"

Kütüphanenin kitap ve üye sayısı hakkında da bilgi veren Yaşar, "Şuan da kütüphanemizde 12 bin adet kitap mevcut. Roman kitaplarından çocuk kitaplarına, araştırma kitaplarından birçok ders kitabına kadar elimizde çok sayıda kaynak var. Kütüphanemize kitap alma konusunda da Belediyemiz bize oldukça yardım ediyor. Bunun dışında dışarıdan kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımız da oluyor. Envanterimizde şuan da yer alan yaklaşık 12 bin kitap ile 7'den 70'e her kesimin yararlanabileceği bir kütüphaneye sahibiz. Okuyucularımız, 15 gün içerisinde teslim etmek suretiyle kütüphanemizden ödünç kitap alabilirler" diye konuştu. Aliağa'da yaşayan herkesi kitap okumaya davet eden Kütüphane Müdürü Hilal Yaşar, Kütüphane'ye her türlü konuda destek olan Aliağa Belediyesine ve kütüphane arşivine kitap bağışında bulunan Aliağalı vatandaşlara teşekkür etti.

Haber Yayın Tarihi: 13.11.2014 01:49 Kaynak: BültenlerCumhurbaşkanı Erdoğan'dan faiz indirimi müjdesi: Daha da inecek
Ekipleri şaşkına çeviren manzara! Otomobil tırın altına girdi, 3 kişi can verdi Süreli sözleşmeyle çalışan personelin tam zamanlı çalışması sağlanacak