Son Dakika Haberleri: Contemporary İstanbul İçin Geri Sayım

Contemporary İstanbul İçin Geri Sayım

5 yıl önce

Etkinlik, 9. yılında 22 ülkeden 520 sanatçı ve 104 çağdaş sanat galerisinin katılımıyla 13 Kasım'da başlayacak.

Contemporary İstanbul İçin Geri Sayım, System.String[]
Contemporary İstanbul (CI), 9. yılında 22 ülkeden 520 sanatçı ve 104 çağdaş sanat galerisinin katılımıyla 13 Kasım'da başlayacak.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, 75 binden fazla ziyaretçinin beklendiği yılın önemli etkinliklerinden Contemporary İstanbul'a sayılı günler kala özel bir etkinlik düzenlendi.

CI ve Akbank Private Banking ev sahipliğinde Muse Istanbul'da gerçekleştirilen kokteyl partiye, basın mensupları, galeri sahipleri ve yöneticileri ile koleksiyonerler katıldı.

İllüstratör ve sokak sanatçılarından Cins, etkinlikte sanat performansı gerçekleştirdi.

Contemporary İstanbul, uluslararası çağdaş sanatın en iyi örneklerini İstanbul'a getiriyor ve kaçırılmayacak bir buluşma noktası olduğu kadar en genç ve canlı sanat ortamına sahip, çağdaş sanatın geleceğini elinde tutan İstanbul'u keşfetme fırsatı sunuyor. Contemporaray İstanbul'un, Plugin Yeni Medya bölümü ile de çağdaş sanat dünyasındaki yepyeni ve yenilikçi gelişmeleri takip etme fırsatı yakalanıyor.

Contemporary İstanbul'un bu yılki katılımcı galerileri arasında; Paris'ten Galerie Lelong, New York'tan Marlborough Galleries,  Emmanuel Fremin, Andipa Gallery,  İstanbul'dan Rampa, Galeri Nev,  Dirimart,  Madrid'den Galerie Javier Lopez, Londra'dan Kashya Hildebrand Gallery, Berlin'den Galerie Kornfeld, Japonya Fukuoka'dan Heis Gallery, Roma'dan Galerie Pilar Serra Barbara Paci ve yakında İstanbul'a da açacağı mekan ile Roma'dan Galleria Russo yer alıyor.

Etkinlik bu yıl,  Çin çağdaş sanatına farklı bir bakış ile 2010'dan beri Çin video sanatı koleksiyonerliği yapan Dr. Michael I. Jacobs'un gözünden Çin video sanatının görüleceği "Now You See" sergisiyle 18 genç sanatçıya ait seçkiye yer veriyor.

CI Dialogues konferans programında "Gelecek Bugündür - Çin'de Çağdaş Sanat" ve "Çin'de Sanat Arenası, Piyasası ve Kuruluşları" oturumları ile Çin sanatı mercek altına alınıyor.

Konferans programı, bu yıl da güncel sanatın uluslararası fikir liderlerini tartışma ve konuşmalar ile bir araya getiriyor. Sotheby's International Yönetim Kurulu Başkanı Robin Woodhead, Christie Hong Kong Çağdaş Sanat Müzayede Müdürü Laure Raibut, Artnet Kıdemli Başkan Yardımcısı Roxanna Zarnegar, Art Beirut Kurucusu & Fuar Direktörü Laure D'Hauteville ve Loop Sanat Fuar Direktörü Emilio Alvatre, CI Dialogues katılımcı konuşmacıları arasında yer alıyor.

Contemporary İstanbul, 1 6 Kasım'a kadar sürecek. - İstanbul
Haber Yayın Tarihi : 14.10.2014 11:49 Kaynak: AAEkrem İmamoğlu'ndan Kılıçdaroğlu'na Saldırıya İlk Yorum: Talimat Aldılar Bahçeli'den, Kılıçdaroğlu'na Yapılan Saldırıya İlk Yorum: Memnuniyet Duymak Mümkün Değil Kemal Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın Kimliği Ortaya Çıktı!