Çorum'da Yoğun Sis - Son Dakika

Çorum'da Yoğun Sis

11.01.2012 19:40
Çorum'da Yoğun Sis, System.String[]

Çorum-Samsun Karayolu'nda akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun sisin görüş mesafesini 50 metreye kadar düşürdüğü ve ulaşımda aksamalara neden olduğu bildirildi.

Çorum-Samsun Karayolu'nda akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun sisin görüş mesafesini 50 metreye kadar düşürdüğü ve ulaşımda aksamalara neden olduğu bildirildi.

Çorum Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, şehir merkezinde etkili olan ve görüş mesafesinin 50 metreye kadar düşmesine neden olan yoğun sis dolayısıyla ulaşımın olumsuz yönde etkilendiğini belirtti.

Hava sıcaklığının bugün en düşük -2 derece olması beklenilen Çorum'da akşam saatlerinde etkili olan yoğun sis, görüş uzaklığını Çorum-Samsun Karayolu'nda 50 metreye, kent merkezinde ise 100 metreye kadar düşürdü.

Meteoroloji'nin verilerine göre, sisli havanın Perşembe gününe kadar süreceğine dikkat çeken yetkililer, bu nedenle havadaki partiküler ve karbonmonoksit oranının daha da yükselebileceğini, karbonmonoksit miktarının şu anda düşük olduğunu ancak endişeli olduklarını kaydetti.

-Sürücülere uyarı-

Bölge Trafik Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgiye göre ise, yoğun sis yüzünden şehirlerarası güzergahta trafik akışının güçlükle sağlandığı öğrenildi.

Sis yüzünden görüş mesafesinin yer yer 25 metreye kadar düştüğünü belirten yetkililer, Sürücüleri anonslarla yavaş ve dikkatli seyretmeleri konusunda uyardıklarını ifade ettiler.

- ÇORUM

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Çorum'da Yoğun Sis - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Tokyo 2020'de cimnastik tarihimizde ilkleri yaşıyoruz! Sporcularımızdan 7 final geldi 16:06 Tokyo 2020'de cimnastik tarihimizde ilkleri yaşıyoruz! Sporcularımızdan 7 final geldi UNESCO'nun Ayasofya'daki değişikliklerin bildirilmesi için yaptığı uyarıya Dışişleri'nden yanıt: Türkiye'nin mülkü ve titizlikle korunuyor 15:50 UNESCO'nun Ayasofya'daki değişikliklerin bildirilmesi için yaptığı uyarıya Dışişleri'nden yanıt: Türkiye'nin mülkü ve titizlikle korunuyor Boğulma tehlikesi geçiren 3'ü çocuk 4 kişiyi kurtaran adam yorgun düşüp akıntıya kapılarak boğuldu 15:42 Boğulma tehlikesi geçiren 3'ü çocuk 4 kişiyi kurtaran adam yorgun düşüp akıntıya kapılarak boğuldu
Komşusunu dövdüğü için hapis yatan Halil Sezai'den akıl almaz sözler: Gerektiği şekilde dövemedim, bir dahaki sefere 15:23 Komşusunu dövdüğü için hapis yatan Halil Sezai'den akıl almaz sözler: Gerektiği şekilde dövemedim, bir dahaki sefere Camdaki Kız'ın Sedat'ı Feyyaz Şerifoğlu ile Semiha Bezek samimi bir şekilde görüntülendi 14:11 Camdaki Kız'ın Sedat'ı Feyyaz Şerifoğlu ile Semiha Bezek samimi bir şekilde görüntülendi Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki çekti: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır 13:53 Kuşadası Milli Park'ındaki şezlong ve şemsiye fiyatları tepki çekti: Bu kadar da olmaz, yazıktır, günahtır
Son Dakika! Milli Savunma Bakanlığı: Gençlerin duyguları istismar edilmemeli 13:33 Son Dakika! Milli Savunma Bakanlığı: Gençlerin duyguları istismar edilmemeli Yusuf Güney, kendisini istediği yere götürmeyen taksi şoförü ile tartıştı 12:09 Yusuf Güney, kendisini istediği yere götürmeyen taksi şoförü ile tartıştı
Advertisement