David Cronenberg'den Tüketilmiş - Son Dakika

David Cronenberg'den Tüketilmiş

01.08.2016 15:20
David Cronenberg'den Tüketilmiş

Teknoloji fetişizmi, cinsellik, bedenin hastalık veya kaza sonucu dönüşümleri, beden ve teknoloji ilişkisi…

Cronenberg'i filmlerinden tanıyanların yabancısı olmadığı temalar yönetmenin bu ilk romanında da var. Üstelik yer yer hınzır bir mizah duygusuyla harmanlanmış olarak.

Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan, David Cronenberg'in yazdığı Tüketilmiş, ilginç haberler peşinde dünyayı gezen, ikisi de teknoloji tutkunu birer internet gazetecisi olan Nathan ve Naomi çifti çevresinde gelişiyor. Jean Paul Sartre'ın postmodern bir çeşitlemesi gibi duran ünlü Fransız filozofu Aristide Arosteguy, kendisi gibi filozof olan karısının cesedi parçalara ayrılmış ve kısmen yenmiş halde bulununca şüpheli duruma düşerek Japonya'ya kaçar. Öte yandan Macar bir cerrah, alternatif bir meme kanseri tedavisi geliştirdiği iddiasındadır. Nathan cerrahla söyleşi yapmak için Macaristan'a giderken Naomi de Fransız filozofun peşinden önce Fransa'ya sonra da Japonya'ya gider. Birbiriyle bağlantısız gibi görünen olaylar ve kişiler roman ilerledikçe tuhaf bir komplo çerçevesinde buluşacaklardır.

"Anlam bizi ilgilendirmiyor. Ari'nin önermesine göre, anlam bir tüketim ürünüdür. Kimileri onu dinle, felsefeyle, milliyetle, siyasetle kendisi imal eder, kimileri de satın alır. Ama sanatçının işi imalat değildir."

YORUMLAR
500
Toyota'nın, Çin çıkışlı parça aksaklıkları sonrası mayıs üretimi düştü Toyota'nın, Çin çıkışlı parça aksaklıkları sonrası mayıs üretimi düştü Japonya, ABD ve Güney Kore liderlerinden üçlü zirve Japonya, ABD ve Güney Kore liderlerinden üçlü zirve 2017 sonrası ilk üçlü zirvede Japonya ve Güney Kore'den 'Pyongyang endişesi' vurgusu 2017 sonrası ilk üçlü zirvede Japonya ve Güney Kore'den 'Pyongyang endişesi' vurgusu
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel David Cronenberg'den Tüketilmiş - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement