Denizli'ye Fildişi Sahili'nden gelin geldi - Son Dakika

Denizli'ye Fildişi Sahili'nden gelin geldi

10.04.2021 23:09
Denizli'ye Fildişi Sahili'nden gelin geldi, System.String[]

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde ikamet eden genç, internetten tanıştığı Fildişi Sahili'nden kızla dünyaevine girdi.

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde ikamet eden genç, internetten tanıştığı Fildişi Sahili'nden kızla dünyaevine girdi.

İş için gittiği Fildişi Sahili'nde yakalandığı sıtmadan hayatını kaybeden Himmet Kara'nın oğlu Murat Kara (25), bu süreçte kendilerine yardımcı olan Vanessa Koudiao ile 2 yıl önce Denizli'de evlendi.

Vanessa Koudiao'nun 34 yaşındaki ablası Somala Marie Jeanne Ehoue da kardeşi vasıtasıyla Pamukkale'nin Hacıkaplanlar Mahallesi'nde yaşayan 36 yaşındaki İlhan Bat ile internette tanıştı.

Bir süre internet üzerinden arkadaşlık kuran ve evlenmeye karar veren Bat ile Somala Marie Jeanne Ehoue, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde kıyılan nikahla hayatlarını birleştirdi.

Denizli'ye Fildişi Sahili'nden gelin getiren damat İlhan Bat, gazetecilere yaptığı açıklamada 6 aylık görüşmeden sonra evlenmeye karar verdiklerini ifade etti.

İletişimlerini daha çok çeviri programları ile sağladıklarını dile getiren Bat, "Ben biraz Fransızca, o da biraz Türkçe şeklinde iletişim kuruyoruz. Çeviri programlarını kullanarak anlaşıyoruz. Zamanla birbirimizin dilini öğrenerek problemi aşacağımızı düşünüyorum. Ortak dilimiz aşk dili." ifadesini kullandı.

Yakınlarının Meryem adını verdiği Somala Marie Jeanne Ehoue de çok mutlu olduğunu belirterek, "Ben Türkçe öğrenirken eşim de Fransızca öğreniyor. Ama birbirimizle çok iyi anlaşıyoruz." dedi.

Murat Kara ise, iş için gittikleri Fildişi Sahili'nde 2,5 sene önce eşi Vanessa Koudiao ile tanıştığını belirterek, "Sıtma hastalığı sırasında bize yardımcı oldu. Babamın vasiyeti üzerine onunla 2 yıl kadar önce evlendim. Ailemin Zeynep ismini verdiği eşimin ablası ile İlhan Bey'in tanışmasına aracı olduk." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Denizli'ye Fildişi Sahili'nden gelin geldi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Şebeke suyundan zehirlenen vatandaşlar soluğu en yakın hastanede aldı 08:45 Şebeke suyundan zehirlenen vatandaşlar soluğu en yakın hastanede aldı Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor: Pazar günü kısıtlaması ve maske şartı kaldırılacak mı? 08:20 Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor: Pazar günü kısıtlaması ve maske şartı kaldırılacak mı? Oğlu sandığı çocuk amcası çıktı! Sevgilisi, büyükbabasıyla cinsel ilişki yaşıyormuş 08:16 Oğlu sandığı çocuk amcası çıktı! Sevgilisi, büyükbabasıyla cinsel ilişki yaşıyormuş
A Milli Takım'a bir eleştiri de Rıdvan Dilmen'den geldi: Verdiğimiz gol pozisyonu abartmıyorum 30 07:57 A Milli Takım'a bir eleştiri de Rıdvan Dilmen'den geldi: Verdiğimiz gol pozisyonu abartmıyorum 30 Sedat Peker 10. videosunu yayınladı! Hakkındaki 'cezaevinde' iddialarına yanıt verdi 07:51 Sedat Peker 10. videosunu yayınladı! Hakkındaki 'cezaevinde' iddialarına yanıt verdi ABD'den Sezgin Baran Korkmaz açıklaması: Tüm mal varlığına el konulsun 07:39 ABD'den Sezgin Baran Korkmaz açıklaması: Tüm mal varlığına el konulsun
İsmail Balaban, Survivor'da mindere çıktı! Acun Ilıcalı 07:34 İsmail Balaban, Survivor'da mindere çıktı! Acun Ilıcalı "Söz seni güreştireceğim" demişti Yasak Elma'nın Lila'sı kötü günleri atlattı! Tatil fotoğrafları büyük ilgi gördü 18:59 Yasak Elma'nın Lila'sı kötü günleri atlattı! Tatil fotoğrafları büyük ilgi gördü
Advertisement