Son Dakika Haberleri: İzmir'de Operasyon! Özel Harekat Binasını Bombalayan Pilotun Eşi de Gözaltında

İzmir'de Operasyon! Özel Harekat Binasını Bombalayan Pilotun Eşi de Gözaltında

3 yıl önce

Son dakika gelişmesi... İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nden 29 kişi FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Özel Harekat binasını bombalayan pilotun eşi de var.

İzmir'de Operasyon! Özel Harekat Binasını Bombalayan Pilotun Eşi de Gözaltında, System.String[]

İzmir'de, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında İzmir Katip Çelebi Üniverstesi (İKÇÜ) çalışanlarına yönelik operasyonda, 29 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında, 15 Temmuz gecesi Ankara'da MİT ve Özel Harekat Daire Başkanlığı binasını bombaladığı belirtilen pilot binbaşı Rafet Kalaycı'nın doktor eşi Ö.T.K.'nın da bulunduğu öğrenildi.

BOŞANMADIĞI HALDE BOŞANDIM DEMİŞ

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ/PDY'ye yönelik yürüttüğü soruşturmada, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi çalışanlarına yönelik operasyon yapıldı. Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün 35 kişiye yönelik yaptığı operasyonda, 29 kişi gözaltına alındı, 6 kişinin de arandığı açıklandı. Bu arada gözaltına alınanlar arasında, 15 Temmuz gecesi Ankara'da MİT ve Özel Harekat Daire Başkanlığı binasını bombaladığı belirtilen pilot binbaşı Rafet Kalaycı'nın doktor eşi Ö.T.K.'nın da bulunduğu öğrenildi. Ö.T.K.'nın boşanmadığı halde, 15 Temmuz'dan önce eşinden boşandığını çalışma arkadaşlarına söylediği ileri sürülmüştü.

BYLOCK KULLANMIŞLAR, BANK ASYA'YA PARA YATIRMIŞLAR

Gözaltındaki akademisyen ve üniversite çalışanlarının, örgütün şifreli haberleşme sistemi ByLock'u kullandığı ve Bank Asya'ya kapanmaması için para yatırdıklarının saptandığı öne sürüldü. Gözaltına alınan kişiler, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Haber Yayın Tarihi: 15.11.2016 09:21 Kaynak: DHACristiano Ronaldo'dan cesur itiraf: Attığım hiç bir gol sevgilimle cinsel ilişkimden daha iyi değildi
Gurbetçilerin emeklilik şartları değişti! Kavanoz kapağı yok satıyor! 1 kamyon mal yarım saat içerisinde tükeniyor