Son Dakika Haberleri: Diriliş Gençlik Federasyonu Öğrencilere Oyuncak Dağıttı

Diriliş Gençlik Federasyonu Öğrencilere Oyuncak Dağıttı

6 ay önce

Erciş ilçesinde, Diriliş Gençlik Federasyonunca "Doğu-Batı Kardeşlik Köprüsü Projesi" kapsamında öğrencilere oyuncak hediye edildi.

Diriliş Gençlik Federasyonu Öğrencilere Oyuncak Dağıttı, System.String[]
Erciş ilçesinde, Diriliş Gençlik Federasyonunca "Doğu-Batı Kardeşlik Köprüsü Projesi" kapsamında öğrencilere oyuncak hediye edildi.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Nuri Mehmetbeyoğlu, bu kapsamda ilçeye gelen Diriliş Gençlik Federasyonu Genel Başkanı Berivan Algın ile Yatılı İlköğretim Bölge Okulunu ziyaret ederek 400 öğrenciye oyuncak dağıttı.

Mehmetbeyoğlu, burada yaptığı konuşmada, projenin önemine değinerek, "Memleketin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine güzel hizmetler sunmak, insanların kardeşlik ruhunu tekrar ön plana çıkartmak ve böyle bir amaca hizmet etmesi nedeniyle Diriliş Gençlik Federasyonu'na teşekkür ediyoruz." dedi.

Mehmetbeyoğlu ve Algın daha sonra Kırgız Türklerinin yaşadığı 2 bin 300 nüfuslu Ulupamir Mahallesini ziyaret ederek, buradaki okulda eğitim gören 400 çocuğa oyuncak hediye etti.

"1 milyon çocuğa oyuncak hediye ettik'

Diriliş Gençlik Federasyonu Başkanı Algın da kardeşlik bağlarını güçlendirmek amacıyla yola çıktıklarını dile getirerek, "Şu ana kadar yaklaşık 1 milyon çocuğa oyuncak hediye ettik. Çocukları sevindirmek için Doğu-Batı Kardeşlik Köprüsü Projesi'ni başlattık." diye konuştu.

Mehmetbeyoğlu ve Algın'a ziyaretinde İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Murat Acar ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kurbani Özdaş da eşlik etti.
Haber Yayın Tarihi : 31.10.2018 02:14 Kaynak: AAKılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın İlk Sözleri: Saldırmadım 97 İşçinin İşten Çıkarıldığı Belediyede, Engelli Kadrosundaki İşçi İntihara Kalkıştı Saynur Öztürk, Eşi Hasan Ali Kaldırım'ı Aldattı mı? Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı