Dışişleri'nden Halep Açıklaması - Son Dakika

Dışişleri'nden Halep Açıklaması

17.04.2017 09:31
Dışişleri'nden Halep Açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Halep'in Raşidin bölgesinde meydana gelen ve çoğu sivil onlarca insanın ölümüne neden olan saldırıyı kınadı.

Dışişleri Bakanlığı, Halep'in Raşidin bölgesinde meydana gelen ve çoğu sivil onlarca insanın ölümüne neden olan saldırıyı kınadı. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, "Halep'in Raşidin bölgesinde meydana gelen ve çoğu sivil onlarca insanın ölümüyle sonuçlanan hain saldırıyı kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz" denildi.

Söz konusu saldırının, Suriye'de 30 Aralık 2016 tarihinde ilan edilmiş olan ateşkesin güçlendirilmesinin ve ülke çapına yayılmasının önemini bir kez daha ortaya koyduğunun belirtildiği açıklamada, "Bu tür insanlık dramlarının tekrar etmesinin engellenmesi için, sivillerin bulundukları yerlerde güvenliklerinin sağlanması ve insani yardımların mahallinde kendilerine ulaştırılması, bu amaçla güvenli bölgeler tesis edilmesi zaruri görülmektedir" ifadeleri kullanıldı.

(Onur Emre Durak/ İHA)

Ermenistan'ın başkenti Erivan'da protestocular, Dışişleri Bakanlığını ablukaya aldı Ermenistan'ın başkenti Erivan'da protestocular, Dışişleri Bakanlığını ablukaya aldı Malatya kayısısı Prag'da tanıtılacak Malatya kayısısı Prag'da tanıtılacak İsveç ve Finlandiya heyetleri, NATO üyelik başvurularını istişare için Türkiye'ye gelecek İsveç ve Finlandiya heyetleri, NATO üyelik başvurularını istişare için Türkiye'ye gelecek
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Dışişleri'nden Halep Açıklaması - Son Dakika


Advertisement