Doğa Yürüyüşü ile Kenti Tanıtıyorlar - Son Dakika

Doğa Yürüyüşü ile Kenti Tanıtıyorlar

Doğa Yürüyüşü ile Kenti Tanıtıyorlar
Son Güncelleme: 02.01.2012 09:37

Bursa kent konseyi kent rehberliği çalışma grubu üyeleri düzenledikleri doğa yürüyüşleri ile kentin tanıtılmasına katkı sağlıyor.

Kenti tanıtmaya dönük programlar düzenleyen Bursa Kent Konseyi Kent Rehberliği Çalışma Grubu üyeleri, Erikli Yayla'da doğa yürüyüşü gerçekleştirdiler.

Kentlilik bilinci çalışmaları kapsamında kenti tanımaya dönük programlar düzenleyen Bursa Kent Konseyi Kent Rehberliği Çalışma Grubu üyeleri, Yalova şehrindeki Erikli Yayla'yı gezdi. Çınarcık ilçesinin Teşvikiye Köyü´nü ziyaret eden ekipler doğa yürüyüşü de gerçekleştirdi. Çalışma grubu temsilcisi Bülent Acar, Erikli'nin herkesçe bilinen bir mesire yeri olduğunu hatırlattı. Köyün yanından geçen Karpuzdere boyunca geniş piknik alanları olduğunu belirten Acar, "Piknik alanlarını çınar ağaçları gölgeler. Dere geçilir ve patikaya girilir. Parkur kestane ormanı içinde yükselerek devam eder. Kiraz ve yaban erik ağaçları arasından geçilerek dere boyuna inilir ve şelaleye doğru yürüyüşe devam edilir" dedi.

Erikli parkurunun çok yüksek olmayan düz bir alan olduğunu da söyleyen Acar, asıl yaylanın Delmece´de bulunduğunu, yürüyüşün yaklaşık 5 saat kadar sürdüğünü kaydederek, etkinliklerinin devam edeceğini anlattı.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Doğa Yürüyüşü ile Kenti Tanıtıyorlar - Son Dakika


Advertisement