Son Dakika Haberleri: Doğancı Barajı ve Nilüfer Barajı Havadan Görüntülendi

Doğancı Barajı ve Nilüfer Barajı Havadan Görüntülendi

3 ay önce

Doğancı Barajı ve Nilüfer Barajı havadan görüntülendi Barajlarda Şubat ayına yetecek kadar su varBURSA - Bursa'nın içme suyunu karşılayan iki barajlardan gelen haberler sevindirdi.

Doğancı Barajı ve Nilüfer Barajı havadan görüntülendi
Barajlarda Şubat ayına yetecek kadar su var

BURSA - Bursa'nın içme suyunu karşılayan iki barajlardan gelen haberler sevindirdi. Hiç yağış olmasa bile Bursa'nın 2019 yılı şubat ayı ortalarına yetecek kadar suyu var.
Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Bursa'nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Doğancı Barajı'nda doluluk oranı yüzde 69.49, Nilüfer Barajı'nda doluluk oranı yüzde 9.21 olurken, ortalama doluluk oranı yüzde 38.77 olarak tespit edildi. Toplam kullanılabilir su hacminin ise 25 milyon 784 bin 431 metreküp olduğu belirtildi.Yapılan açıklamada, hiç yağış olmasa bile 2019 yılı şubat ayı ortalarına kadar su sıkıntısı çekilmeyeceği belirtilirken, yetkililer suyun yine de tasarruflu kullanılması gerektiği hususunda halkı ikaz etti.Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı Binali Yıldırım, TBMM Başkanlığı'ndan İstifa Edecek

Bakan'dan Binlerce Kişiye Müjde: Ödemeler Yarın Başlıyor