Son Dakika Haberleri: Doğum Sonrası Ölen Çocuk Gelinle İlgili Soruşturma (3)

Doğum Sonrası Ölen Çocuk Gelinle İlgili Soruşturma (3)

2 yıl önce

BİTLİS'in Mutki İlçesi'nde 15 yaşında evlenip 16 yaşında doğum yaptıktan sonra beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybeden Derya Bağış için savcılık harekete geçti.

Doğum Sonrası Ölen Çocuk Gelinle İlgili Soruşturma (3), System.String[]
BİTLİS'in  Mutki İlçesi'nde 15 yaşında evlenip 16 yaşında doğum yaptıktan sonra beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybeden Derya Bağış için savcılık harekete geçti. Konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Bağış'ın babası ile imam nikahlı olarak birlikte yaşadığı kişinin ifadeleri alındı.

Bitlis'in  Mutki İlçesi'ne bağlı Özen Köyü'nde yaşayan 16 yaşındaki Derya Bağış, bir yıl önce imam nikahıyla evlendirildi. Hamile kalan Bağış'ın doğum sancıları tutunca, evde doğum yaptı. Fakat daha sonra şiddetli baş ağrısı şikayetiyle  Muş Devlet Hastanesi'ne, oradan da beyin kanaması nedeniyle  Batman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bağış burada yapılan müdahalelere rağmen 13 Ekim günü hayatını kaybetti.  Bitlis Valiliği, Derya Bağışın babası  Vahdettin Bağış'ın müşteki, imam nikahlı eşi olan Özcan Kardaş'ın şüpheli olarak ifadesinin alındığını belirterek şu açıklamada bulundu:

"29  Eylül 2016 günü saat 18.00 sıralarında  Muş Devlet Hastanesi görevlilerinin  Bitlis'in  Mutki ilçesi Özen Köyü'nden 20.11.2000 doğumlu Derya Bağış küçük yaşta doğum yaptığını bildirmesi üzerine durum  Mutki Cumhuriyet Savcılığı'na bildirilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı üzerine Derya Bağış mevcutlu olarak Cumhuriyet Savcılığına sevk edilmiştir. Derya Bağış'ın babası  Vahdettin Bağış'ın müşteki ve imam nikahlı eşi olan Özcan Kardaş'ın şüpheli olarak ifadesi alınarak tahkikat evrakları 3.10.2016 günü gönderilmiştir. Derya Bağış, 12.10.2016 günü geçirdiği beyin kanaması rahatsızlığı nedeniyle  Muş Devlet Hastanesine oradan da  Batman Bölge Devlet Hastanesine sevk edilmiş olup, şahıs 13.10.2016 günü vefat etmiştir." - Bitlis
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Final Yapması Beklenen Çocuklar Duymasın'dan Yeni Fragman Geldi! Haluk Sevgili Yapıyor 13 Yaşındaki Sınıf Arkadaşının Tecavüzüne Uğrayan 11 Yaşındaki Kız Hamile Kaldı
Yoğurtçu Bayram'la İlgili Şikayetler RTÜK'ün Telefonlarını Kilitledi