Son dakika Bitlis Valiliği haberleri, Bitlis Valiliği son dakika, son dakika Bitlis Valiliği

Son Dakika Bitlis Valiliği Haberleri

 • Bitlis'te Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Sosyalleşme Etkinlikleri
  11:06 Bitlis'te Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Sosyalleşme Etkinlikleri

  Bitlis Valiliği tarafından başlatılan 'Özelim' projesi kapsamında bedensel ve zihinsel engeli bulunan özel gereksinimli çocuklar, düzenlenen etkinliklerle sosyalleşiyor. Proje sayesinde çocuklar müzik, spor ve eğlence aktivitelerine katılarak topluma daha kolay adapte olma imkanı buluyor. Vali ve eşi de çocuklarla sohbet ederek etkinliklere katılıyor. Proje kapsamında çocuklara 9 farklı branşta eğitim veriliyor ve sosyal-psikolojik gelişimleri destekleniyor.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, polis adaylarıyla akşam yemeğinde buluştu
  09 Şub Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, polis adaylarıyla akşam yemeğinde buluştu

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu, Bitlis Polis Meslek Eğitim Merkezi'ni ziyaret ederek polis adaylarıyla akşam yemeğinde bir araya geldi. Vali Karaömeroğlu, polislik mesleğinin devlet ve millete hizmet etmekle birlikte vatan ve millet için canını seve seve feda etmeyi gerektirdiğini vurguladı.

 • Bitlis'te 11 yıldır aranan şahıs jandarma tarafından yakalandı
  07 Şub Bitlis'te 11 yıldır aranan şahıs jandarma tarafından yakalandı

  Bitlis Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar sonucunda, 11 yıldır 'kasten öldürme' suçundan aranan bir şahsın Mutki'de yakalandığını duyurdu. Yakalanan şahıs, tutuklu olarak yargılanmak üzere Bitlis E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. Güvenlik güçleri, bölge halkının desteğiyle asayiş, huzur ve güvenliği sağlamak için mücadelesini sürdürecektir.

 • Bitlis'te Miraç Kandili'nde deprem şehitleri için mevlit okutuldu
  06 Şub Bitlis'te Miraç Kandili'nde deprem şehitleri için mevlit okutuldu

  Bitlis'te Miraç Kandili'nde deprem şehitleri için mevlit okutuldu Bitlis merkez Ersan Camisinde depremde hayatını kaybeden vatandaşlar ile Miraç Kandili münasebetiyle ilçede mevlit programı düzenledi.

 • Van, Bitlis, Hakkari ve Muş'ta Miraç Kandili ve deprem anma programları düzenlendi
  06 Şub Van, Bitlis, Hakkari ve Muş'ta Miraç Kandili ve deprem anma programları düzenlendi

  Van, Bitlis, Hakkari ve Muş'taki camilerde Miraç Kandili ve Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılı dolayısıyla mevlit okutuldu, dua edildi. Van Müftülüğünce akşam namazı sonrası Hazreti Ömer Camisi'nde gerçekleştirilen programda, Kur'an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi. Bitlis Valiliği ile Bitlisli iş insanı Atilla Ersan'ın desteğiyle Ersan Merkez Cami'de, Miraç Kandili ve Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşamını yitirenler için mevlit programı düzenlendi. Hakkari'de İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Müftülüğü tarafından Ulu Cami'de gerçekleştirilen programda Kur'an-ı Kerim okundu ve ilahiler seslendirildi. Muş'ta ise camilerde Miraç Kandili dolayısıyla yoğunluk yaşandı ve Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için dua edildi.

 • Bitlis'te depremde hayatını kaybedenler için Miraç Kandili mevlit programı düzenlendi
  06 Şub Bitlis'te depremde hayatını kaybedenler için Miraç Kandili mevlit programı düzenlendi

  Bitlis merkez Ersan Camisi'nde depremde hayatını kaybeden vatandaşlar ile Miraç Kandili münasebetiyle ilçede mevlit programı düzenlendi. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden 53 bin vatandaş için Miraç Kandilinde mevlit okutuldu. Programa Bitlis Valisi, Belediye Başkanı ve diğer yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

 • Bitlis Depremlerinde Hayatını Kaybedenler İçin Anma Programı Düzenlendi
  06 Şub Bitlis Depremlerinde Hayatını Kaybedenler İçin Anma Programı Düzenlendi

  Bitlis İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde hayatını kaybedenler için anma programı düzenlendi. Programda deprem bölgesinden gönüllü arama kurtarma çalışmalarına katılan sivil toplum kuruluşu temsilcileri konuşmalar yaptı. Vali Karaömeroğlu, depremin etkisini ve yapılan çalışmaları anlattı ve dayanışmanın önemine vurgu yaptı.

 • Bitlis'te depremde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu
  06 Şub Bitlis'te depremde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu

  Bitlis'te, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden polis memurları ve yakınları ile vatandaşlar için mevlit okutuldu. Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılı dolayısıyla Bitlis Emniyet Müdürlüğü tarafından Ulu Cami'de mevlit programı düzenlendi. Mevlit okunmasının ardından Bitlis Müftüsü Mehmet Faysal Geylani, hayatını kaybedenler için dua etti. Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, cami çıkışında vatandaşlara çorba ikramında bulundu. Programa, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Eyüp Subaşı, İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Bitlis Emniyet Müdürlüğü, depremde hayatını kaybeden polis memurları ve yakınları için mevlit programı düzenledi
  06 Şub Bitlis Emniyet Müdürlüğü, depremde hayatını kaybeden polis memurları ve yakınları için mevlit programı düzenledi

  Bitlis Emniyet Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden polis memurları ve yakınları için mevlit programı düzenledi. Programda Kur'an-ı Kerim ve mevlit okundu. Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu ve İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu tarafından vatandaşlara çorba ikram edildi. Emniyet tarafından yapılan açıklamada, mevlit programının amacının depremde hayatını kaybeden personel ve yakınlarının acılarını paylaşmak olduğu belirtildi.

 • Bitlis'te firari şahıs kasten adam öldürme suçundan yakalandı
  05 Şub Bitlis'te firari şahıs kasten adam öldürme suçundan yakalandı

  Bitlis'in Mutki ilçesinde 23 yıl 13 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari şahıs, jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Yakalanan şahıs adli işlemlerinin tamamlanmasının ardından tutuklanarak cezaevine teslim edildi. Bitlis Valiliği, güvenlik güçlerinin suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini belirtti.

 • Bitlis'te yola düşen kayalar trafik akışını durdurdu
  05 Şub Bitlis'te yola düşen kayalar trafik akışını durdurdu

  Bitlis-Baykan karayolunun 40'ıncı kilometresinde yola düşen toprak ve kayalardan ötürü trafiğe kapatılan yolda uzun araç kuyrukları oluştu. Heyelan nedeniyle jandarma ve trafik ekipleri güvenlik önlemi aldı. AFAD ekipleri yaptıkları incelemenin ardından kayaların yıkılmasına karar verdi ve yol kontrollü olarak yeniden trafiğe açıldı.

 • Bitlis'te uyuşturucu operasyonunda 9 kişi tutuklandı
  04 Şub Bitlis'te uyuşturucu operasyonunda 9 kişi tutuklandı

  Bitlis'in Hizan ve Tatvan ilçelerinde uyuşturucu madde satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda 9 kişi tutuklandı. Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, operasyonların devam ettiği belirtilerek, uyuşturucu madde imalatı, kaçakçılığı ve kullanımına karşı mücadelenin sürdürüleceği ifade edildi.

 • Bitlis Kar Festivali ve Meşaleli Kayak Gösterileri Renkli Görüntülere Sahne Oldu
  03 Şub Bitlis Kar Festivali ve Meşaleli Kayak Gösterileri Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen Kar Festivali ve Meşaleli Kayak gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Festivale katılanlar gönüllerince eğlenip kayak yaptı. Bitlis Valisi, Belediye Başkanı ve çok sayıda vatandaş etkinliğe katıldı. Gün boyunca müzik eşliğinde halay çekildi ve köfte ekmek ikramı yapıldı. Bitlis Belediye Başkanı, etkinliklere olan ilgiden memnuniyetini dile getirdi. Festivalde meşaleli kayak gösterileri ve havai fişek gösterileri de yapıldı.

 • Bitlis Kar Festivali ve Meşaleli Kayak Gösterileri Renkli Görüntülere Sahne Oldu
  03 Şub Bitlis Kar Festivali ve Meşaleli Kayak Gösterileri Renkli Görüntülere Sahne Oldu

  Bitlis Belediyesi tarafından düzenlenen Kar Festivali ve Meşaleli Kayak gösterileri renkli görüntülere sahne oldu. Festivale katılanlar gönüllerince eğlenip kayak yaptı. Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay ve çok sayıda vatandaş etkinliğe katıldı. Gün boyunca süren eğlence, akşam saatlerinde kayakçıların meşaleli gösterileriyle sona erdi.

 • Bitlis'te tır içinde 58 düzensiz göçmen yakalandı
  03 Şub Bitlis'te tır içinde 58 düzensiz göçmen yakalandı

  Bitlis İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan yol kontrollerinde bir tır içerisinde 58 düzensiz göçmen yakalandı. Bitlis Valiliği, operasyon sonucunda 2 göçmen kaçakçısı ile 58 Afganistan uyruklu düzensiz göçmenin yakalandığını ve göçmenlerin sınır dışı işlemleri için ilgili kuruma teslim edildiğini açıkladı. Güvenlik güçleri, bölge halkının desteğiyle suç ve suçlularla mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir.

 • Bitlis'te yolcular emniyet kemeri hakkında bilgilendirildi
  01 Şub Bitlis'te yolcular emniyet kemeri hakkında bilgilendirildi

  Bitlis Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, yolcu otobüsündeki yolcuları emniyet kemeri hakkında bilgilendirdi. Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, trafik şube ekiplerinin kontrol noktalarında durdukları yolcu otobüslerine binerek son zamanlarda meydana gelen trafik kazalarında can kayıplarını en aza indirmek için bilgilendirme yaptığı belirtildi. 2 günlük uygulamada 55 araç sürücüsü ve 350 yolcuya bilgilendirme yapıldığı ifade edildi.

 • Bitlis'te 4 Gün Boyunca Eylem ve Etkinlikler Yasaklandı
  01 Şub Bitlis'te 4 Gün Boyunca Eylem ve Etkinlikler Yasaklandı

  Bitlis Valiliği, il genelinde eylem ve etkinliklerin 4 gün boyunca yasaklandığını açıkladı. Yasaklama, terör örgütlerinin ve provokatif grupların bu tür faaliyetleri sık sık kullandığı gerekçesiyle yapıldı. Yasaklama, vatandaşların güvenliğini sağlamak ve terör örgütlerinin planlarını engellemek amacıyla gerçekleştirildi.

 • Bitlis'te Yapılan Yol Kontrollerinde 10 Kilo Metamfetamin Ele Geçirildi
  31 Oca Bitlis'te Yapılan Yol Kontrollerinde 10 Kilo Metamfetamin Ele Geçirildi

  Bitlis Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yol kontrolleri esnasında, Tatvan ilçesinde durdurulan bir otobüste yapılan aramada, iki yabancı uyruklu kadının üzerinde 10 kilo 190 gram metamfetamin maddesi bulundu. Şüpheli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bitlis Valiliği, uyuşturucu maddeyle mücadeleye devam edileceğini belirtti.

 • Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu'nun babaannesi son yolculuğuna uğurlandı
  24 Oca Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu'nun babaannesi son yolculuğuna uğurlandı

  Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu'nun babaannesi Seyran Aydoğdu, yaşa bağlı sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti. Seyran Aydoğdu'nun cenazesi Ahlat ilçesindeki Taht-ı Süleyman Camisinde kılındı ve defnedildi.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu El-Aman Hanı Kayak Merkezi'nde inceleme yaptı
  20 Oca Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu El-Aman Hanı Kayak Merkezi'nde inceleme yaptı

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, eşi Filiz Karaömeroğlu ile Bitlis-Tatvan kara yolundaki El-Aman Kayak Merkezi'ni ziyaret ederek, kayak tesisini inceledi ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış'dan bilgi aldı. Vali Karaömeroğlu, vatandaşlarla sohbet ederek herkesi kayak yapmaya davet etti ve kar motoru kullanarak kayak yaptı.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı
  10 Oca Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Karaömeroğlu, basın emekçilerinin demokrasinin gelişimine ve toplumsal bilincin oluşturulmasına değerli katkılar sağladığını belirtti. Ayrıca, yerel basın mensuplarının ilin gelişimine büyük katkı sağladığını vurguladı ve basının demokrasinin olmazsa olmaz unsurlarından biri olduğunu ifade etti.

 • Bitlis'teki kurbağa adamlar ve deniz polisleri, Van Gölü'nde kaçakçılıkla mücadele ediyor
  08 Oca Bitlis'teki kurbağa adamlar ve deniz polisleri, Van Gölü'nde kaçakçılıkla mücadele ediyor

  Bitlis Emniyet Müdürlüğü Koruma Şubesi'ne bağlı Sualtı Grup Amirliği'nde görevli kurbağa adamlar ve deniz polisleri, Savunma Sanayii Başkanlığının projesi kapsamında üretilen yerli kontrol botuyla Van Gölü'nde kaçakçılık olaylarına müdahale ediyor, güvenliği sağlıyor.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı
  05 Oca Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, AA'nın 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Anadolu Ajansı'nın (AA) 2023'e damga vuran olaylara ait fotoğrafların yer aldığı 'Yılın Kareleri' oylamasına katıldı. Karaömeroğlu, AA foto muhabirlerinin çektiği 147 fotoğrafı inceledi ve tercihlerini belirledi. Vali Karaömeroğlu, yarışmada çok başarılı karelerin bulunduğunu ve tercih yapmanın zor olduğunu ifade etti.

 • Bitlis'te Kar Yağışı: 44 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  05 Oca Bitlis'te Kar Yağışı: 44 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  Bitlis'te dün akşam başlayan ve sabaha kadar aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle 44 köy yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 50 santime ulaştığı kent merkezi ve bağlı köylerde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildi. Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. Meteoroloji yetkilileri ise kar yağışının bugün gece saatlerinden itibaren bölgeyi terk edeceğini, yerini soğuk havaya bırakacağını bildirdi.

 • Bitlis'te yoğun kar nedeniyle okullar tatil edildi
  05 Oca Bitlis'te yoğun kar nedeniyle okullar tatil edildi

  Bitlis Valiliği, kentte olumsuz hava koşullarının etkili olduğunu belirterek, il merkezi ve bağlı köylerde yoğun kar nedeniyle resmi ve özel tüm okulların bugün tatil edildiğini duyurdu. Ayrıca, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelin de idari izinli sayılacağı açıklandı.

 • Bitlis Valiliği, öğrencilere ilimizi tanıtmak için proje başlattı
  04 Oca Bitlis Valiliği, öğrencilere ilimizi tanıtmak için proje başlattı

  Bitlis Valiliği tarafından hayata geçirilen 'İlimizi Tanıyalım Projesi' kapsamında, ilçe ve köylerde eğitim gören öğrencilere kentin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak amacıyla geziler düzenleniyor. Ahlat ilçesinden gelen bir grup öğrenci, Vali Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu'nun davetiyle kent merkezine getirildi. Valilik makamında öğrencilerle sohbet eden Karaömeroğlu, daha sonra rehberler eşliğinde öğrencileri kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezmeleri için uğurladı.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu Yeni Yıl Mesajı Yayımladı
  31 Ara Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu Yeni Yıl Mesajı Yayımladı

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, geçmiş yılı geride bırakıp yeni bir yıla umutlarla girme heyecanını paylaştı. Karaömeroğlu, birlik ve beraberliğin korunması, ülkenin gelişimi ve huzurun hakim olduğu bir yıl temennisinde bulundu.

 • Bitlis'te Eylem ve Etkinlikler 3 Gün Süreyle Yasaklandı
  30 Ara Bitlis'te Eylem ve Etkinlikler 3 Gün Süreyle Yasaklandı

  Bitlis Valiliği, Bitlis il genelinde eylem ve etkinliklerin 3 gün süreyle yasaklandığını duyurdu. Yasak kapsamında mitingler, gösteri yürüyüşleri, protesto eylemleri, toplantılar ve diğer birçok faaliyet için mülki idare amirinin izni gerekmektedir.

 • Bitlis Valiliği, tüm etkinliklerin 3 gün süreyle izne bağlandığını duyurdu
  30 Ara Bitlis Valiliği, tüm etkinliklerin 3 gün süreyle izne bağlandığını duyurdu

  Bitlis Valiliği, il genelinde tüm etkinliklerin 3 gün süreyle izne bağlandığını bildirdi. Valilik, kamu düzeninin sağlanması ve provokasyonların engellenmesi amacıyla etkinliklerin izne bağlandığını duyurdu.

 • BİTLİS'TE PKK'NIN KIŞ ÜSLENMESİNE OPERASYON
  19 Ara BİTLİS'TE PKK'NIN KIŞ ÜSLENMESİNE OPERASYON

  BİTLİS'in Hizan ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'nın kış üslenmesine yönelik jandarma ekiplerince operasyon gerçekleştirildi.

 • Bitlis'te terör örgütünün kış üslenmesine yönelik operasyon
  19 Ara Bitlis'te terör örgütünün kış üslenmesine yönelik operasyon

  Bitlis İl Jandarma Komutanlığı tarafından terör örgütüne yönelik Hizan kırsalında kış üslenmesi operasyonu gerçekleştirildi.

 • Şehit Uzman Çavuş Yetişen'in naaşı memleketine uğurlandı
  15 Ara Şehit Uzman Çavuş Yetişen'in naaşı memleketine uğurlandı

  Bitlis'te silah kazası sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Fatih Yetişen (29) törenle memleketine uğurlandı.

 • UZMAN ÇAVUŞ FATİH YETİŞEN, TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI
  15 Ara UZMAN ÇAVUŞ FATİH YETİŞEN, TÖRENLE MEMLEKETİNE UĞURLANDI

  Bitlis'te kaza şehidi Uzman Çavuş törenle memleketine uğurlandı.

 • Bitlis Valisi Hizan ilçesinde ziyaretlerde bulundu
  15 Ara Bitlis Valisi Hizan ilçesinde ziyaretlerde bulundu

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Hizan ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Vali Karaömeroğlu, ilçenin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı, öğrencilerle bir araya geldi, esnafı ziyaret etti ve vatandaşların talep ve sorunlarını dinledi. Ayrıca, Aydın Tekstil Atölyesi, Polis Özel Harekat Kalekol Noktası, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Fusen Tekstil Atölyesi'ni ziyaret etti.

 • Bitlis Adliyesinde Ürün Satışı Yapacak Mağaza Açıldı
  13 Ara Bitlis Adliyesinde Ürün Satışı Yapacak Mağaza Açıldı

  Bitlis Adliyesinde, cezaevlerinde üretilen ürünlerin satışının yapılacağı mağaza ve kafeterya hizmete girdi. Adalet Bakanlığı İşyurtları Satış Mağazası, Türkiye genelindeki cezaevlerinde üretilen el işi, giyim ve gıda ürünlerinin satışını sağlayacak.

 • Bitlis'te özel gereksinimli öğrenciler için proje hazırlandı
  13 Ara Bitlis'te özel gereksinimli öğrenciler için proje hazırlandı

  Bitlis Valiliği koordinesinde özel gereksinimli öğrenciler için hazırlanan "Bitlis'te Özelim" projesinin startı verildi.

 • DAKA Aralık Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Hakkari'de Gerçekleştirildi
  07 Ara DAKA Aralık Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Hakkari'de Gerçekleştirildi

  Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı'nın (DAKA) aralık ayı Yönetim Kurulu Toplantısı, Hakkari'de yapıldı. Toplantıda ajans desteklerine ilişkin konular, Ortak Kullanım Atölyelerinin Kurulması Projesi ve 2024 yılı faaliyetleri ele alındı. Hakkari Valisi Ali Çelik, geniş bir vizyon ve somut projelerin önemine vurgu yaptı. Toplantıya bölge valileri, belediye başkanları ve odaların başkanları da katıldı.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, BEÜ Meslek Yüksekokulları Kompleksi ve TEKMER'i ziyaret etti
  05 Ara Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, BEÜ Meslek Yüksekokulları Kompleksi ve TEKMER'i ziyaret etti

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Eren Üniversitesi Meslek Yüksekokulları Kompleksi ve Bitlis Teknoloji Geliştirme Merkezi'ni ziyaret etti. Karaömeroğlu, TEKMER bünyesinde faaliyet gösteren firmaların çalışanlarıyla sohbet etti ve meslek yüksekokullarını gezdi.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu'ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
  03 Ara Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu'ndan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli bireylerin toplumsal hayatta etkin bir rol üstlenebilmesi için yapılan düzenlemelerin önemini vurguladı.

 • Bitlis merkezli 9 ilde 'Kahramanlar' operasyonlarında 88 şüpheli yakalandı
  02 Ara Bitlis merkezli 9 ilde 'Kahramanlar' operasyonlarında 88 şüpheli yakalandı

  İçişleri Bakanı Yerlikaya: Terörizmin finansmanının önlenmesine yönelik Bitlis merkezli 9 ilde yapılan 'Kahramanlar' operasyonlarında 88 şüpheli yakalandı.

 • Vali Karaömeroğlu, Danimarkalı astronotu Bitlis'e davet etti
  01 Ara Vali Karaömeroğlu, Danimarkalı astronotu Bitlis'e davet etti

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, uzaydan çektiği Nemrut Krater Gölü fotoğrafı için Avrupa Uzay Ajansı astronotlarından Andreas Mogensen'ı kente davet etti. Nemrut Krater Gölü, dünyanın ikinci büyük krater gölü olarak bilinmektedir. Astronot Andreas Mogensen'ın uzaydan çektiği fotoğraf sosyal medyada büyük ilgi gördü ve Bitlis Valisi tarafından davet edildi.

 • Bitlis'teki 3 engelliye akülü araç hediye edildi
  01 Ara Bitlis'teki 3 engelliye akülü araç hediye edildi

  Hollanda İnsanı Yardım Vakfı ile Avrupa Yardım Vakfı tarafından Bitlis'teki ihtiyaç sahibi engellilere verilmek üzere 3 adet akülü araç gönderildi. Akülü araçlar Vali Erol Karaömeroğlu tarafından 3 engellinin ailelerine teslim edildi.

 • Bitlisliler Astronot Mogensen'ı Tatvan'a davet etti
  01 Ara Bitlisliler Astronot Mogensen'ı Tatvan'a davet etti

  Bitlisliler Astronot Mogensen'ı Tatvan'a davet etti Avrupa Uzay Ajansı astronotlarından Andreas Mogensen'ın uzaydan çektiği Nemrut Krater Gölü fotoğrafı ilçede sevinçle karşılandı.

 • Bitlisliler Danimarkalı Astronot Mogensen'ı Tatvan'a davet etti
  30 Kas Bitlisliler Danimarkalı Astronot Mogensen'ı Tatvan'a davet etti

  Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotlarından Andreas Mogensen'ın uzaydan çektiği Nemrut Krater Gölü fotoğrafı, Bitlis'in Tatvan ilçesinde sevinçle karşılandı.

 • NASA Astronotu Nemrut Kalderası'nı Uzaydan Fotoğrafladı
  29 Kas NASA Astronotu Nemrut Kalderası'nı Uzaydan Fotoğrafladı

  Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) astronotlarından Andreas Mogensen, Bitlis'teki Nemrut Krater Gölü'nü de bünyesinde barındıran Nemrut Kalderası'nı uzaydan fotoğrafladı. Fotoğrafta, Nemrut Krater Gölü, Tatvan ve Van Gölü aynı karede yer aldı.

 • Bitlis'te kış tedbirleri toplantısı düzenlendi
  28 Kas Bitlis'te kış tedbirleri toplantısı düzenlendi

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu başkanlığında yapılan toplantıda, kış öncesi ve kış aylarında alınacak tedbirler ve koordinasyon konuları ele alındı. Toplantıda, kar yağışı sonrası trafik tedbirleri ve ilgili kurumların aldığı önlemler de görüşüldü.

 • Bitlis'te Kurum Amirlerine İletişim Eğitimi
  26 Kas Bitlis'te Kurum Amirlerine İletişim Eğitimi

  Bitlis Valiliği tarafından düzenlenen 'Hayatımız İletişim' adlı eğitim seminerinde, kurum amirlerine etkili konuşma ve sosyal medya kullanımı konularında sunumlar yapıldı.

 • Bitlis'te Eylem ve Etkinlikler 2 Gün Süreyle Yasaklandı
  18 Kas Bitlis'te Eylem ve Etkinlikler 2 Gün Süreyle Yasaklandı

  Bitlis Valiliği, Cumhuriyet'in temel niteliklerinin korunması, kamu düzeninin sağlanması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla kent genelinde eylem ve etkinliklerin 2 gün süreyle yasaklandığını duyurdu. Yasak kapsamında gösteri yürüyüşleri, toplantılar ve protesto eylemleri gibi faaliyetler de yer alıyor. Ayrıca, il sınırlarına giriş ve çıkışlarda da önlemler alınacak.

 • Bitlis Tanıtım Günleri İstanbul'da başladı
  16 Kas Bitlis Tanıtım Günleri İstanbul'da başladı

  Bitlis Valiliği koordinasyonunda Bitlis Konfederasyonunca (BİLKON) düzenlenen Bitlis Tanıtım Günleri Atatürk Havalimanı'nda başladı.

 • Bitlis'te Kurulan Tekstil Fabrikaları Yurtdışına Ürün Gönderiyor
  15 Kas Bitlis'te Kurulan Tekstil Fabrikaları Yurtdışına Ürün Gönderiyor

  Bitlis'te devletin verdiği desteklerin etkisiyle kurulan 56 tekstil fabrikası, ürettikleri ürünleri Avrupa, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerine gönderiyor. Genç nüfusu fazla olan Bitlis, tekstil sektöründeki yatırımlarıyla öne çıkıyor. Yüzde 50'den fazlasını kadın çalışanların oluşturduğu fabrikalar, hem kentin ekonomisine katkı sağlıyor hem de gençlerin istihdam kapısı oluyor. Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, tekstil sektörünün hükümetin teşvikleri sayesinde büyük bir ivme kazandığını belirtti. Bitlis'te üretilen tekstil ürünleri yıllık ortalama 30-40 milyon dolarlık ihracat geliri sağlıyor. Kentteki gelişmenin artmasıyla birlikte Bitlis, tekstil sektöründe önemli bir merkez haline gelmiştir.

 • Şehit polis memuru son yolculuğuna uğurlandı
  14 Kas Şehit polis memuru son yolculuğuna uğurlandı

  Şehit polis memuru son yolculuğuna uğurlandıBİTLİS – İstanbul Maltepe'de görevi esnasında hafriyat kamyonun çarpması sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Lütfü Baykar, memleketi Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

 • Şehit polis memuru, memleketi Bitlis'te son yolculuğuna uğurlandı
  14 Kas Şehit polis memuru, memleketi Bitlis'te son yolculuğuna uğurlandı

  İSTANBUL'da Sezgin Açık'ın ailesiyle tartıştıktan sonra aldığı hafriyat kamyonuyla 2'si polis aracı, toplam 16 araca çarptığı olayda yaralanıp, 24 gün sonra tedavi gördüğü hastanede şehit düşen polis memuru Lütfi Baykar'ın (53) cenazesi, memleketi Bitlis'te düzenlenen tören sonrası toprağa verildi.

 • Şehit polis memuru son yolculuğuna uğurlandı
  14 Kas Şehit polis memuru son yolculuğuna uğurlandı

  BİTLİS (İHA) – İstanbul Maltepe'de görevi esnasında hafriyat kamyonun çarpması sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan polis memuru Lütfü Baykar, memleketi Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

 • Bitlis'te Atatürk'ü Anma Günü Programı Düzenlendi
  10 Kas Bitlis'te Atatürk'ü Anma Günü Programı Düzenlendi

  Bitlis'te 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle düzenlenen programda çelenk sunulması, saygı duruşu, konuşmalar, şiirler ve oratoryo gösterisi yapıldı.

 • Bitlis'te 3 Kilo 50 Gram Metamfetamin Ele Geçirildi
  02 Kas Bitlis'te 3 Kilo 50 Gram Metamfetamin Ele Geçirildi

  Bitlis'te polis ekipleri tarafından bir iş yerinde yapılan aramada 3 kilo 50 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi. Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, uyuşturucuyla mücadele çalışmalarının devam ettiği belirtildi ve gözaltına alınan şüpheli hakkında adli işlemlere başlandığı ifade edildi.

 • Niğde'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
  29 Eki Niğde'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

  Niğde'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. yıl dönümü Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Vali Cahit Çelik ve Belediye Başkanı Emrah Özdemir'in katıldığı törende, saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşı okundu ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Niğde Valisi Cahit Çelik, konuşmasında Cumhuriyet'in Türk milletine bırakılmış en büyük miras olduğunu vurguladı.

 • Bitlis'te Cumhuriyet'in 100 yılı coşkuyla kutlandı
  29 Eki Bitlis'te Cumhuriyet'in 100 yılı coşkuyla kutlandı

  Bitlis'te Cumhuriyet'in 100. yılı coşkuyla kutlandı.

 • Bitlis'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları
  28 Eki Bitlis'te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

  Bitlis'te Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde şehitlik ziyareti, bayrak yürüyüşü ve Atatürk büstüne çelenk sunma programı düzenlendi.

 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Atatürk Anıtına Çelenk Bırakıldı
  28 Eki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Atatürk Anıtına Çelenk Bırakıldı

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. Yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Adıyaman Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Adıyaman Valisi Osman Varol ve Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, çelenk bıraktı. Törenin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

 • Bitlis Valisi Tatvan ilçesinde ziyaretlerde bulundu
  23 Eki Bitlis Valisi Tatvan ilçesinde ziyaretlerde bulundu

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Tatvan ilçesinde Kaymakam Remzi Demir'i ve Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani'yi ziyaret etti. Ayrıca 10. Komando Tugay'ını da ziyaret eden Karaömeroğlu, Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Haşim Bildiş ile görüştü.

 • Bitlis Eren Üniversitesi'nde Bilim Kongresi Başladı
  20 Eki Bitlis Eren Üniversitesi'nde Bilim Kongresi Başladı

  Bitlis Eren Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, Iğdır Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen '7. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi' açılış programıyla başladı. Kongrede konuşan Vali Erol Karaömeroğlu, bilgi çağındaki ülkelerin, ürettiği bilgi, geliştirdiği teknoloji ve gerçekleştirdiği yenilikler ölçüsünde dünyada söz sahibi olacağını ifade etti. Kongreye, Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Alma, öğretim üyeleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Kongrede ayrıca İsrail saldırıları da kınandı.

 • Bitlis Eren Üniversitesi'nde '7. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi' başladı
  20 Eki Bitlis Eren Üniversitesi'nde '7. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi' başladı

  Bitlis Eren Üniversitesi'nin ev sahipliğinde, Iğdır Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen '7. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi' açılış programıyla başladı. Kongrede konuşan Vali Erol Karaömeroğlu, bilgi çağındaki ülkelerin, ürettiği bilgi, geliştirdiği teknoloji ve gerçekleştirdiği yenilikler ölçüsünde dünyada söz sahibi olacağını ifade etti. Kongreye, Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Alma, öğretim üyeleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Vali Karaömeroğlu, kongrenin önemine vurgu yaparak, İslam alemi ve diğer kültürlerin meydan okumalarının üstesinden gelmeyi başaran insanların büyük bir özgüven ve hakikat bilinciyle ilim havzalarıyla karşılaşmaktan çekinmediğini belirtti. Ayrıca, Vali Karaömeroğlu, bilgi çağında ülkelerin söz sahibi olabilmesi için kalifiye insan kaynağının yetiştirilmesinin önemine dikkat çekti ve son günlerde yaşanan İsrail saldırılarını kınadı. Kongrenin birlikte organize edildiği Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Alma ise, kongrenin 7. yılına ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

 • Bitlis Eren Üniversitesi'nde Yaratılış Kongresi Başladı
  19 Eki Bitlis Eren Üniversitesi'nde Yaratılış Kongresi Başladı

  Bitlis Eren Üniversitesi ev sahipliğinde Iğdır Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 7. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi başladı. Kongrenin açılışında konuşan Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, bilimin ve eğitimin önemine vurgu yaptı.

 • Bitlis İl Jandarma Komutanlığı Güvenlik Korucuları Nemrut Dağı'nda Cumhuriyet'in 100. Yılını Kutladı
  19 Eki Bitlis İl Jandarma Komutanlığı Güvenlik Korucuları Nemrut Dağı'nda Cumhuriyet'in 100. Yılını Kutladı

  Bitlis Valiliği tarafından düzenlenen organizasyonla bir araya gelen 50 güvenlik korucusu, Türk bayraklarıyla Nemrut Dağı'nın zirvesine çıkarak Cumhuriyet'in 100. yılını kutladı. Güvenlik korucuları, pankartlar açarak Cumhuriyet'e olan bağlılıklarını gösterdi ve Nemrut Krater Gölü'nün çevresinde fotoğraf çekti.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu Ahlat'ta Ziyaretlerde Bulundu
  17 Eki Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu Ahlat'ta Ziyaretlerde Bulundu

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Ahlat ilçesinde bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Ahlat Kaymakamlığı, Ahlat Adliyesi, Ahlat Belediyesi, Ziraat Odası ve Ovakışla Belde Belediyesi'ni ziyaret eden Karaömeroğlu, tarım işçileriyle sohbet etti ve TOKİ konutlarının yapımını inceledi. Ziyaretlerine İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Adem Aydoğdu da eşlik etti.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Ahlat'a çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu
  17 Eki Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Ahlat'a çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Ahlat'a çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

 • Bitlis'te şehidin vasiyeti üzerine yaptırılan cami ve Kur'an kursu hizmete açıldı
  17 Eki Bitlis'te şehidin vasiyeti üzerine yaptırılan cami ve Kur'an kursu hizmete açıldı

  Van'ın Çaldıran ilçesinde 2019'da şehit olan Piyade Uzman Çavuş Eren Öztürk'ün vasiyeti üzerine, Bitlis'in Ahlat ilçesi yaptırılan cami ve Kur'an kursu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 • Şehidin vasiyeti olan cami ve yatılı hafızlık Kur'an kursu ibadete açıldı
  17 Eki Şehidin vasiyeti olan cami ve yatılı hafızlık Kur'an kursu ibadete açıldı

  Van'ın Çaldıran ilçesinde 17 Ekim 2019 tarihinde çıkan çatışmada şehit olan Ahlatlı Piyade Uzman Çavuş Eren Öztürk'ün vasiyeti olarak inşasına başlanılan cami ve yatılı hafızlık Kur'an kursu tamamlanarak ibadete açıldı.

 • Bingöl'de 3 Gün Süreyle Etkinliklere Yasak Getirildi
  11 Eki Bingöl'de 3 Gün Süreyle Etkinliklere Yasak Getirildi

  Bingöl Valiliği, terör saldırılarını bertaraf etmek amacıyla yapılan sınır ötesi operasyonlar sonrasında olası provokatif eylemlerin önüne geçmek için 3 gün süreyle toplantı, basın açıklaması ve gösteri yürüyüşü gibi etkinliklere yasak getirildiğini duyurdu.

 • 'Dere Üstü Islah Projesi' hızla ilerliyor
  11 Eki 'Dere Üstü Islah Projesi' hızla ilerliyor

  'Dere Üstü Islah Projesi' hızla ilerliyor Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, kentin tarihi dokusunu ön plana çıkarmak maksadıyla yürütülen Dere Üstü Islah Projesi'nin bu yılsonuna kadar yüzde 90 kısmının bitirilmesi için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Çocuk Evleri Sitesi'nde çocuklarla futbol oynadı
  28 Eyl Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Çocuk Evleri Sitesi'nde çocuklarla futbol oynadı

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Sitesi'nde kalan çocukları ziyaret etti. Vali Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu, çocuklara hediyeler vererek onlarla ilgilendi. Bahçede çocukların top oynadığını gören Vali Karaömeroğlu, onlarla bir süre futbol oynadı. Vali Karaömeroğlu, miniklerin neşeli görüntüsünün görülmeye değer olduğunu belirtti.

 • Bitlis JÖH'den 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek
  27 Eyl Bitlis JÖH'den 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Jandarma Özel Harekat taburu 'Zeytin Dalı Harekatı'na uğurlandı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'de yürütülmekte olan 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için Bitlis'ten JÖH ekibi yola çıktı. Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, JÖH taburunun 'Zeytin Dalı Harekatı' çerçevesinde Suriye'de yürütülmekte olan operasyona katılmak üzere gerçekleştirilen uğurlama törenine katıldı. Törende konuşan Vali Karaömeroğlu, 'Bugün Suriye'ye gönderilen bu evlatlarımız, her biri bir gül bahçesine girercesine şehadeti göze alarak ulusal güvenliğimize katkıda bulunmak ve terörle mücadeleye destek vermek amacıyla harekete geçmektedirler' dedi. Konuşmaların ardından Komando Andını okuyan kahraman jandarmaları, uğurlamaya gelen aileleriyle vedalaşarak dualar eşliğinde Suriye'ye uğurlandı.

 • Bitlis JÖH Taburu 'Zeytin Dalı Harekatı'na uğurlandı
  27 Eyl Bitlis JÖH Taburu 'Zeytin Dalı Harekatı'na uğurlandı

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Jandarma Özel Harekat (JÖH) taburu, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'de yürütülen 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak üzere uğurlandı. Uğurlama törenine Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu ve diğer protokol üyeleri katıldı. Jandarmalar, dualar eşliğinde Suriye'ye hareket etti.

 • Bitlis'ten 130 komando Zeytin Dalı Harekat Bölgesi'ne uğurlandı
  27 Eyl Bitlis'ten 130 komando Zeytin Dalı Harekat Bölgesi'ne uğurlandı

  Bitlis'ten "Suriye Görev Gücü"nde yer alacak 130 komando, dualar eşliğinde Zeytin Dalı Harekat Bölgesi'ndeki görev yerlerine uğurlandı.

 • Bitlis'te Mevlit Kandili dolayısıyla Tatvan İbadullah Camii'nde program düzenlendi
  26 Eyl Bitlis'te Mevlit Kandili dolayısıyla Tatvan İbadullah Camii'nde program düzenlendi

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan İbadullah Camii, Mevlit Kandili dolayısıyla düzenlenen programla dolup taştı. Programda Kur'an tilaveti, Mevlidi Şerif okunması, ilahi seslendirilmesi ve salavatlar getirilmesi gibi etkinlikler gerçekleştirildi. Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, AK Parti Bitlis Milletvekili Turan Bedirhanoğlu ve AK Parti Bitlis İl Başkanı Kadir Köstekçi de programa katıldı.

 • Bitlis'te Nemrut Jeoparkı toplantısı düzenlendi
  21 Eyl Bitlis'te Nemrut Jeoparkı toplantısı düzenlendi

  Bitlis Valiliği tarafından düzenlenen toplantıda, Nemrut Jeoparkı'nın turizm potansiyeli ve projesi hakkında sunum yapıldı. Toplantıya, vali yardımcısı, üniversite rektörü, belediye başkanı ve diğer ilgili kurum yetkilileri katıldı.

 • Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Halis Olcay, Bitlis Valisi olarak atanan Erol Karaömeroğlu'nu ziyaret etti
  14 Eyl Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Halis Olcay, Bitlis Valisi olarak atanan Erol Karaömeroğlu'nu ziyaret etti

  Bitlis Aktif Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Halis Olcay, Bitlis Valisi olarak atanan Erol Karaömeroğlu'nu ziyaret etti. Yerel Gazeteciler Derneği Başkanı Halis Olcay, Bitlis Yerel Basın hakkında bilgiler verdikten sonra yeni görevinin hayırlı olması temennilerinde bulundu. Vali Karaömeroğlu da, Dernek Başkanı Olcay nezdinde basın mensuplarına çalışmalarında başarılar diledi.

 • Bitlis'te 846 Gram Metamfetamin Ele Geçirildi
  13 Eyl Bitlis'te 846 Gram Metamfetamin Ele Geçirildi

  Bitlis Valiliği tarafından yapılan açıklamada, polis ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucunda durdurulan bir minibüste yapılan aramada 846 gram metamfetamin maddesi ele geçirildiği belirtildi. Şüpheli hakkında adli işlemlere başlanıldığı ifade edildi.

 • Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş'ı ziyaret etti
  11 Eyl Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş'ı ziyaret etti

  Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş'ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Üniversitenin eğitim kalitesinin artırılması ve öğrencilere daha iyi olanaklar sunulması için destek vereceklerini belirtti.

 • Ders zili çaldı, öğrenciler ders başı yaptı
  11 Eyl Ders zili çaldı, öğrenciler ders başı yaptı

  Ders zili çaldı, öğrenciler ders başı yaptı Türkiye'de yeni eğitim-öğretim yılında ilk ders zili çaldı.

Advertisement