DRC Kauçuk; Boğaz'da Yat Gezisi İle Kutladı… - Son Dakika

DRC Kauçuk; Boğaz'da Yat Gezisi İle Kutladı…

27.04.2018 14:17
DRC Kauçuk; Boğaz'da Yat Gezisi İle Kutladı…, System.String[]

DRC Kauçuk Sanayi ve Tic. A.Ş; kuruluşunun 40. Yılı nedeniyle, bünyesindeki tüm personel ve aileleri için yat gezisi düzenledi.

10 ortaklı Bezek Ailesine ait bir şirket olan, Yönetim Kurulu Başkanlığını ise Rauf Cevat Bezek'in yaptığı 8.125 m2 kapalı alanı, 100 kişilik istihdamı ile 45.000 ton/yıl kauçuk hamuru karışım kapasitesine sahip olan DRC Kauçuk Sanayi Şirketi; kuruluşunun 40'ıncı yılını personel ve aileleriyle İstanbul Boğazı'nda Küçük Prens adlı gemiyle gün boyunca yat gezisi ile kutladı. Hep bir arada yemeğin yendiği, eğlencenin yapıldığı ve kuruluşundan bu güne emeği olan eski personele plaket takdim edildiği ve çekilişle hediyelerin dağıtıldığı geziye katılan personel ve aileleri unutamayacakları bit gün yaşadı.

BEZEK: "DRC OLARAK, HEM GENÇ HEM DE 40 YILLIK DENEYİME SAHİBİZ"

Programda bir konuşma yapan DRC Kauçuk Sanayi Genel Müdürü Aslı Bezek; tüm personelleriyle bir arada olmaktan ve firmalarının 40'ıncı yılını beraber kutlamaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek; "Aklını, kalbini ve emeğini DRC'nin gelişimi için adayan tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim. Değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Cevat Bezek ve 40 yıl önceki is arkadaşları bugünleri hayal ettiler ve azimle çalışarak hayallerini gerçekleştirdiler. Süreç içerisinde 30 DRC çalışanı emeklilik hakkı kazandı ve emekli oldu.

Bugün içimizde bu süreçlerin en başından beri DRC'de olan yani 40 yıldır DRC'de çalışıyorum diyebilecek 2 kişi kaldı. Sait Yasar ve Oral Kobaş. Simdi sizlerle firmamız hakkında güzel bir gerçeği paylaşmak istiyorum. Çalışan profilimize kıdem olarak baktığımızda, çalışanlarımızın %15'I 20 ile 40 yıl arasında, %10'u 10 ile 20 yıl arasında, %20 si 5 ile 10 yıl arasında ve %55 ise 5 yıl altında. Bu rakamları sizlerle paylaşmamın nedeni su: Özellikle son iki senedir firmamızın deneyiminden bahsederken 40 yıllık firma olmanın tek dez avantajı süreç içerisinde en kıdemli ve bilgili çalışanlarının emekli olmasıdır derdim.

Ama bu konuşmayı hazırlarken ne kadar yanlış olduğumu anladım. DRC'nin kadrosunda %25 gibi, kıdemi ortalama 22 yıl olan bir ekip var. Bu ekiple beraber bilgi ve deneyim transferini başarılı bir şekilde yapabilir durumda olmamız gerektiğini düşünüyorum. Ortalama 22likler bu anlamda sizlere çok büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Bilginizi, deneyiminizi ve geçmişin dersini yeni nesillere aktarmak en önemli görevinizdir. Güzel bir gerçek daha: Kıdemi 5 yılın altında olan çalışanlarımızın %55'nin yas ortalaması 28. Çok şanslıyız! Genciz! Gençlik yenilik demektir! Burada unlu yazar Marcel Proust'un unlu bir sözünü kullanmak istiyorum. "Gerçek bir kesif yolculuğu yeni topraklara ulaşmak değil, eski olanı yeni gözlerle görmektir" Hem genç hem de 40 yıllık deneyime sahibiz. DRC birçoğunuzun ilk is yeri olabilir. Emekli olmanıza vesile olmasını dilerim. Sizlere düsen görevde yeni gözleriniz ile DRC'yi tanımak, size aktarılan bilgileri eğitiminiz ile pekiştirmek, yeni teknolojileri araştırmak, sürekli öğrenim ve gelişime açık olmak ve hep beraber sürdürülebilir fikirler üretmektir. Genel müdürünüz olarak bana ve diğer yönetici arkadaşlarıma düşen en büyük görev sizlerin yetkinliklerini artırmak ve başarılı olmanız için gerekli araç ve gereçleri sizlere sunmaktır. 40 yıllık geçmişimiz bize cesaret vermeli. Bilgi, Deneyim, güven eşittir DRC diyoruz" dedi.

DRC Kauçuk; Boğaz'da Yat Gezisi İle Kutladı…

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel DRC Kauçuk; Boğaz'da Yat Gezisi İle Kutladı… - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Dolarda hareketli anlar yaşanıyor! Bir günde 30 kuruş birden yükseldi Şarkıcı Öykü Gürman, tepki çeken sözlerine açıklık getirdi: Yanlış anlaşıldım Yerli koronavirüs aşısı 44 kişiye uygulandı, yan etki görülmedi Arsenal, Pepe'ye yapılan ırkçı yorumlar sonrası polise gidiyor Çankırı'da traktörün altında kalan yaşlı adam feci şekilde can verdi F.Bahçe-Beşiktaş derbisinin oranları belli oldu! Ezeli rakipler arasındaki fark dikkat çekti Koronavirüse yakalanan sunucu vatandaşları uyardı: Yalvarıyorum, evden dışarı çıkmayın Songül Karlı, gece yarısı kendisine gelen mesajı takipçileriyle paylaştı