Dublör gibi dilenci: Kolunu bacağını sarıp engelli taklidi yapıyordu - Son Dakika

Dublör gibi dilenci: Kolunu bacağını sarıp engelli taklidi yapıyordu

21.05.2022 13:52

Gaziantep'te zabıtalar, hasta ve engelli taklidi yaparak, kolunu ve bacağını sargı bezleriyle saran dilenciyi suç üstü yakaladı. Sahtekar dilenciye işlem yapıldı.

Gaziantep'in alışveriş ve ulaşım noktalarından biri olan Balıklı Meydanı'nda sivil elbiselerle denetim yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, hasta ve engelli taklidi yapan, kolunu ve bacağını sargı bezleriyle sararak vatandaşların vicdani duygularını sömürerek dilencilik yapan, madde bağımlısı olduğu iddia edilen D.C. adlı şahsı suçüstü yakaladı.

HİÇBİR ENGELİNİN OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI

Şahıs, bölge zabıta karakoluna götürüldü. Yapılan çalışmada şahsın herhangi bir hastalığı ve engelinin olmadığı anlaşıldı. Vatandaşların manevi duygularını istismar eden şahsa 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu çerçevesinde yasal işlem uygulandı.

Dilencilerin taktiğini gören zabıtalar bile şaşırdı

699 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, son bir ayda 6 araç, 33 zabıta memuru ile yapılan dilenci denetimlerinde, 316'sı kadın, 66'sı erkek, 317'si çocuk olmak üzere toplamda 699 kişiye dilencilik yapmaktan haklarında ilgili idari işlem uyguladı.

YORUMLAR (1)
  • Erkan Çaçen: Bravo be yani Gaziantep belediyesi yani bu kadar lüzumsuz suriyeliyle uğraş birde bunlarla vallahi tebrik ederim. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
'Erişilebilir Kentler Bölgesel Engelliler Çalıştayı' başladı 'Erişilebilir Kentler Bölgesel Engelliler Çalıştayı' başladı Konya'da bisikletli zabıtalar göreve başladı Konya'da bisikletli zabıtalar göreve başladı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Dublör gibi dilenci: Kolunu bacağını sarıp engelli taklidi yapıyordu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement