"Düğün" 11 Ocak'ta Kozzy'de! - Son Dakika

"Düğün" 11 Ocak'ta Kozzy'de!

02.01.2012 13:37

"Düğün"; 11 Ocak, Çarşamba akşamı saat 20:30'da Kozzy Kozyatağı Alışveriş ve Kültür Merkezi'nde sahnelenecek!

Ayşe Bayramoğlu'nun kaleme aldığı, Tilbe Saran'ın yönetmenliğini üstlendiği "Düğün"; 11 Ocak 2012, Çarşamba akşamı saat 20:30'da Kozzy Kozyatağı Alışveriş ve Kültür Merkezi'nde sahnelenecek! Oyuncularından teknik ekibine tüm yaratıcı kadrosu kadınlardan oluşan oyun, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konuyor.

"Düğün"; tatlı bir yaz akşamında, İstanbul'da aile yadigârı bir köşkün mutfağında telaşla sürmekte olan bir düğün hazırlığı ile açılıyor. Gelinin törene geç kalmasıyla başlayan aksilikler, farklı aile yapılarından kaynaklanan zıtlıklarla giderek trajikomik bir hal alıyor ve mutfak, yıllardır görülmemiş hesapların açıldığı bir mekâna dönüşüyor. Bahçede düğün devam ederken mutfakta kadınlar kendi hikâyelerini anlatıyor, anlattıkça birbirleriyle ama aslında kendileriyle "kim oldukları" gerçeğiyle yüzleşiyorlar ve hayal kırıklıkları, geçmişte yaşanmış acılar, büyük aile gizleri ortaya dökülüveriyor.

Nisan ayında prömiyeri gerçekleştirilen "Düğün"; güçlü oyunculukları ve çarpıcı mesajları ile beğeni toplamayı sürdürüyor. Toplumda "kadın" ve "erkek" olmayı, sahnede gözükmeyen bir düğün üzerinden anlatırken, kadınların güçlerini, güçsüzlüklerini, zorlukları çözme yöntemlerini, kadınlık hallerini de mutfakta seyirciyle paylaşıyor.

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "ZENNE" filmiyle "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu" ödülü kazanan Tilbe Saran'ın yönettiği "Düğün"de; Türkiye'nin en önemli kadın oyuncularından Güler Ökten, Zerrin Sümer, Tilbe Saran ve Şebnem Sönmez'in yanı sıra, genç oyuncular Eda Çatalçam, Evren Ercan, Serpil Göral ve Maria Akgüllü rol alıyor.

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu'nun iddialı yapımı "Düğün" oyununa ait biletler; Biletix'ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilir.

 Düğün 11 Ocak'ta Kozzy'de!

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat 'Düğün' 11 Ocak'ta Kozzy'de! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Bilim insanları araştırdı! Koronanın bulaşmasını engelleyen en iyi yöntem sosyal mesafe İHA üretim merkezini görüntülerken gözaltına alınan 2 Rus vatandaşının televizyoncu olduğu ortaya çıktı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade'nin diziden ayrılacağı iddia edildi İnsansız Hava Aracı AR-GE Merkezi'ni görüntüleyen 2'si Rus 3 kişi gözaltına alındı Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fransa'nın başına beladır" sözlerine yanıt Hafta sonu 56 saat sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı! Neleri yapmak serbest, kimler yasaktan muaf?