Dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken yeni kolera salgını hızla yayılmaya devam ediyor - Son Dakika

Dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken yeni kolera salgını hızla yayılmaya devam ediyor

Nijerya'nın güneydoğusunda ortaya çıkan ve hızla yayılmaya başlayan yeni kolera salgını nedeniyle 21 kişi hayatını kaybetti.

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok ülkeye yayılan koronavirüs salgını can almaya devam ederken Nijerya'nın güneydoğusunda yeni kolera salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Salgın nedeniyle 21 kişi hayatını kaybetti.

İLAÇ VE TIBBİ MALZEME SEVKİYATI YAPILDI

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Ebonyi Koordinatörü Dr. Eyo Nora, basına yaptığı açıklamada, eyaletteki kolera salgınında 21 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.Nora, eyalette 155 kolera vakası tespit edildiğini ifade ederek, hastalığın görüldüğü bölgelere acil ilaç ve tıbbi malzeme sevkiyatının yapıldığını kaydetti.

BÖLGEDE BÜYÜK PANİK YAŞANIYOR

Halkın salgın nedeniyle panik yaşadığını aktaran Nora, belirtiler ortaya çıktığında hastanelere başvurulması tavsiyesinde bulundu. Nora, temiz su ve hijyen eksikliği nedeniyle ortaya çıkan salgının komşu eyaletlere sıçramaması için önlem almaya başladıklarını ifade etti.

TEMİZ SU İHTİYACI KARŞILANAMIYOR

Nijerya'da temiz su ihtiyacının karşılanamaması ve tıbbi müdahalenin anında ve etkili bir biçimde yapılamaması, salgın hastalık ve ölüm riskini artırıyor. Ülkede sıtma, çocuk felci, tifo, sıtma, ishal ve maymun çiçek virüsü gibi salgın hastalıklara sıklıkla rastlanıyor.

Dünya koronavirüs salgını ile mücadele ederken yeni kolera salgını hızla yayılmaya devam ediyor


Son Dakika

Pizza siparişi verenler, kapıyı açtıklarında bu manzara ile karşılaştı! ABD'de siyahilerin isyanı durdurulamıyor! 25 kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi Tüm dünyanın gözü burada! Crew Dragon'un yolculuğunun bitmesine saatler kaldı ABD'de ordu birlikleri, protestoların arttığı Minneapolis'e girdi George Floyd protestoları ABD geneline yayılıyor! Chicago'da göstericiler polis arabalarına zarar verdi Beyaz Saray etrafındaki protestolar şiddetlendi, resmi konut tecrit altına alındı Antik dünyanın ayakta kalan tek yapısının 4.600 yıllık gizemi çözüldü! Tüm dünyayı ayağa kaldıran George Floyd cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı; Floyd'un polislere söyledikleri vicdanları sızlattı Siyahi vatandaşı öldürerek ABD'deki gösterilerin fitilini ateşleyen polis, bir darbe de karısından yedi Paralı askerleri kaçan Rusya'dan Suriyeli mahkumlara "Hafter saflarında savaşın" teklifi Trump, göstericileri bastırmak için ordunun göreve hazır olduğunu söyledi Uluslararası medya Türkiye'yi öve öve bitiremedi: Felaketin önüne geçtiler George Floyd protestolarının büyüdüğü ABD'de Trump, destekçilerini Beyaz Saray'a çağırdı Hindistan'da canlı olarak gömülen bebeğin kurtarılma anı kamerada ABD'deki göstericilerin öfkesi dinmiyor: Asıl yağmacı olan devlet