Düzce Belediye Başkanı Keleş'ten "Akraba" Açıklaması - Son Dakika

Düzce Belediye Başkanı Keleş'ten "Akraba" Açıklaması

28.03.2017 15:36
Düzce Belediye Başkanı Keleş'ten "Akraba" Açıklaması

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, "akrabalarını işe aldığı" iddiasıyla ilgili haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, "akrabalarını işe aldığı" iddiasıyla ilgili haberlere ilişkin açıklama yaptı.

Keleş, yaptığı yazılı açıklamada, ulusal ve yerel basında yer alan haberlerdeki, akrabalık bağı olduğu ileri sürülen kişilerin belediyede çalıştığı iddialarına ilişkin, söz konusu haberlerde yer alan bazı yöneticilerle akrabalık bağı olmadığını, bazılarının ise kendi döneminden önce de belediyede görevli olduklarını bildirdi.

Belediye Başkan Yardımcıları Ali Güney, Mesude Özcan ve Özel Kalem Müdürü Emre Kahraman ile ne şahsının ne de eşinin herhangi bir akrabalık bağı bulunmadığını belirten Keleş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Özel kalem müdürü olarak gösterilen İlkay Karabulut Keleş, müdür değil özel kalem çalışanıdır. Basın halkla ilişkiler okulu mezunu olarak mesleğiyle ilgili bölümde görev yapmaktadır. Kenan Güreşçioğlu ve Ferit Girgin üç dönemden beri belediyede görev yapan asaleten değil vekaleten müdürlük görevini yerine getiren kişilerdir. Şemsettin Yenersoy 2004-2009 yılları arasında da başkan yardımcısı olarak görev yapmış olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü iken Düzce Belediyesinde çalışmaya ikna ettiğimiz başarılı çalışmalarını her kesimin takdir ettiği çalışanımızdır. Zeynan Keleş Karabacak, belediyemizde Jeoloji Mühendisi olarak görev yapmakta, su işleri müdürlüğü boş olduğu için yeni müdür atanana kadar mesleği gereği tedviren görev yapmaktadır. Belediyede yıllardan beri yönetici olarak çalışan kişiler sanki son dönemde atanmış gibi gösterilmeye çalışılmıştır."

Keleş, haberlerde bahse konu kişilerin hiçbirinin bu dönemde işe alınmadığını, hepsinin daha önceki dönemlerden beri bu kurumda görev yapmakta olduğunu aktararak, "Özel Kalem Müdürlüğü kadrosuna atanan Emre Kahraman istisnai kadroya İçişleri Bakanı tarafından atandı." açıklamasında bulundu.

Tırdan yola onlarca kasa limon savruldu, sürücünün yardımına vatandaşlar koştu Tırdan yola onlarca kasa limon savruldu, sürücünün yardımına vatandaşlar koştu Düzce Belediyesinden ulaşıma hem gelir, hem mazot desteği Düzce Belediyesinden ulaşıma hem gelir, hem mazot desteği Kadın girişimcilerden kadın istihdamı protokolü Kadın girişimcilerden kadın istihdamı protokolü

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Düzce Belediye Başkanı Keleş'ten 'Akraba' Açıklaması - Son Dakika


Advertisement