Edebiyatın Usta Kalemleri Akbank Sanat'ta - Son Dakika

Edebiyatın Usta Kalemleri Akbank Sanat'ta

09.12.2015 16:58
Edebiyatın Usta Kalemleri Akbank Sanat'ta, System.String[]

Akbank Sanat, Türk edebiyatının usta kalemlerini Akbank Sanat Edebiyat Buluşmaları'nda ağırlamaya devam ediyor.

Küçük İskender'in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek söyleşilerde ilk olarak 17 Aralık günü Ayfer Tunç ve Murat Gülsoy okurlarıyla buluşacak. Ayfer Tunç'un edebiyat yolculuğu ve deneyimlerini izleyicilerle paylaşacağı söyleşide, Murat Gülsoy ise günümüz Türk edebiyatı üzerine görüşlerini aktaracak, yazarlık ve kitap yaratım süreçleri üzerine tecrübelerini paylaşacak.

Akbank Sanat Edebiyat Buluşmaları'nın ikinci haftasında ise, Türk şiirinin iki önemli kadın tesmilcisi Gülseli İnal ve Nilay Özer izleyicilerle buluşacak. Son dönemde kaybettiğimiz kadın şairler Sennur Sezer ve Gülten Akın'ın da anılacağı 22 Aralık 2015, Salı günü saat: 19.30'da "Şiir Daima Kadındır" başlığı ile düzenlenecek söyleşide, Türk şiirinde kadının yeri ve geleceği konuşulacak.

Akbank Sanat Edebiyat Buluşmaları, 24 Aralık 2015, Perşembe günü ise kitapları yirmiden fazla dile çevrilen, Türkiye'de polisiye romanın en önemli temsilcilerinden biri olan Ahmet Ümit'i ağırlayacak. Bugüne kadar çok satanlar listesinde en üst sıraya tırmanan sayısız romana imza atan ünlü yazar, Küçük İskender'in moderatörlüğünde gerçekleştireceği söyleşide edebi kimliği, yaşamı ve günümüz Türk edebiyatına bakışı üzerine görüşlerini paylaşırken, katılımcıların merak ettiği soruları da yanıtlayacak.

Akbank Sanat Edebiyat Buluşmaları, 29 Aralık 2015, Salı günü oyuncu Pelin Batu ve yönetmen Mustafa Altıoklar'ın katılacağı "Sinema Edebiyata Muhtaç mıdır?" başlıklı söyleşi ile sona erecek. Küçük İskender'in sinema yaşamlarından yola çıkarak konuklarına sinema – edebiyat ilişkisi üzerine düşüncelerini ve bu konuya bakış açılarını soracağı söyleşide, Pelin Batu ve Mustafa Altıoklar sinema yaşamlarını, edebi yaklaşımlarını ve Türk sinemasının dünyada kabul gören mevcut konumunu izleyicilere aktaracak.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Edebiyatın Usta Kalemleri Akbank Sanat'ta - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe, Mesut Özil'in imza töreninde BeIN Sports'u akredite etmedi Joe Biden'dan Türk hamlesi! ABD'nin kritik bakanlıklarına 3 Türk kadın atandı Kısıtlamalarda gevşeme olacak mı? Bilim Kurulu, koronavirüs tedbirleri ve aşılama gündemiyle toplandı Kuyumculardan altına yatırım yapanları heyecanlandıracak tahmin: Bu yıl rekor kıracak Burak Yılmaz'ın sözlerine Mesut Özil'den yanıt: İnşallah Türkiye'yi güzel temsil eder Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri, 2019'da kendilerine destek veren Mesut Özil'e imza töreni öncesi teşekkür etti Ali Koç, imza töreninde Mesut Özil transferinin tüm detaylarını anlattı ve Acun Ilıcalı'ya teşekkür etti İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular