Son Dakika Haberleri: Edirne Valisi Şahin'den Bankacıları Kızdıracak Sözler

Edirne Valisi Şahin'den Bankacıları Kızdıracak Sözler

4 yıl önce

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, özel bir bankanın sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte, esprili bir dille bankacılığı yorumladı.

Edirne Valisi Şahin'den Bankacıları Kızdıracak Sözler, System.String[]
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, özel bir bankanın sponsorluğunda gerçekleştirilen etkinlikte, esprili bir dille bankacılığı yorumladı. "Ticaretin olmadığı yerde bankayı bulamazın, onlar paranın kokusunu duydu mu koşarlar" diyen Vali Şahin, "Kredi kartına boğulmayın, paçamı bir kez zor kurtardım" diyerek, esnafa da kredi kartı kullanımı konusunda uyarılarda bulundu.

Selimiye Camii altında bulunan tarihi kapalı Arasta Çarşısı esnafının 'Kubbealtı Duası ve Şerbet İkramı'na katılan Vali Şahin, tarihi çarşı esnafını kredi kartı kullanımı konusunda uyardı. Vali Şahin, "O kredi kartlarına da sakın ha boğulmayın. Boğulmayın, ben bir kez boğuldum zor kurtardım paçamı. Sakın ha boğulmayın" dedi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, tarihi Arasta Çarşısı'nda gerçekleştirilen 'Kubbealtı Duası ve Şerbet İkramı' etkinliği öncesi yaptığı konuşmasında, şunları kaydetti:

"Allah'a şükürler olsun ki Edirne'miz bir huzur kenti, Edirne'miz bir ticaret kenti. Ticaret olduğu için zaten bankalar var. Ticaretin olmadığı yerde bankayı bulamazsın. Onlar paranın kokusunu duydu mu koşarlar. Paranın kokusu, sizden benden önce gelir onlara. Onlar onu bildikleri için koşarak gelirler. Bir yerde banka çoksa, ne kadar banka varsa, bir yerde ne kadar anonim şirketi varsa o yerin ekonomisi o denli gelişiyor demektir. Tabi ki bu söylediğim şeylerden çok şeyler çıkaracak arkadaşlar da varsın çıkarsınlar, ben bildiğimi söylemekten kaçınan bir kişi değilim."

"KREDİ KARTINA SAKIN HA BOĞULMAYIN, BEN BİR KEZ BOĞULDUM PAÇAMI ZOR KURTARDIM"

Tarihi çarşının esnafını kredi kartı kullanımı konusunda uyarılarda bulunan Vali Şahin, "Ticareti üslubuyla yapmak lazım, o kredi kartlarına da sakın ha boğulmayın. Boğulmayın, ben bir kez boğuldum zor kurtardım paçamı. Sakın ha boğulmayın. Onlar mutlaka alırlar o parayı, o para mutlaka geri döner. Ama sizden dönsün, çoluk çocuğunuzdan dönmesin. O vesileyle üsturublu, adım adım hareket edin. Merdivenin ilk basamağı varken son basamağına adım atmaya kalkışanlar mutlaka tepe taklak gelirler. Onu söyleyeyim. Ben ekonomi okumadım ancak evimin ekonomisiyle sorumluyum ama bu arada tabi ki ilin ekonomisinin gidişatının daha güzel olması için gayret sarfetmeliyim" dedi.

Edirne İl Müftülüğü görevlilerince yapılan Kubbealtı Duası'nın ardından esnaf katılımcılara şerbet ve tatlı ikram etti. - EDİRNE
Haber Yayın Tarihi : 23.05.2015 03:09 Kaynak: İHAKılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın İlk Sözleri: Saldırmadım 97 İşçinin İşten Çıkarıldığı Belediyede, Engelli Kadrosundaki İşçi İntihara Kalkıştı Saynur Öztürk, Eşi Hasan Ali Kaldırım'ı Aldattı mı? Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı