Ekonomi Bakanı Zeybekci Oyun Oynadı ve Oğluna Seslendi: "Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun" - Son Dakika

Ekonomi Bakanı Zeybekci Oyun Oynadı ve Oğluna Seslendi: "Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun"

16.11.2017 14:41

- Ekonomi Bakanı Zeybekci oyun oynadı ve oğluna seslendi: "Tarık Efe bu hafta sonuna hazır olsun" Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci: "Bir oyunla 100 milyon dolar ihracat yapan bir şirketin, binlerce insan istihdam etmek yerine küçük bir grupla, inanılmaz bir katma değeri üretip...

- Ekonomi Bakanı Zeybekci oyun oynadı ve oğluna seslendi: "Tarık Efe bu hafta sonuna hazır olsun"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci:

"Bir oyunla 100 milyon dolar ihracat yapan bir şirketin, binlerce insan istihdam etmek yerine küçük bir grupla, inanılmaz bir katma değeri üretip Türkiye'ye kazandırdıklarını görmek bizi sevindiriyor"

"Onlar nasıl ki az önce bana zorla oyun oynattılar, biz de zorla onların bu ortamlarda gelişmelerini ve dünya devi haline gelmelerini istiyoruz"

ANKARA - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneğini ziyaretinde oyun oynadı ve oğluna seslenerek, "Buradan söylüyorum Tarık Efe bu hafta sonuna hazır olsun. 6. sınıfa gidiyor, bu hafta sınavları da bitti" dedi.

Ekonomi Bakanı Zeybekci, kurulduğu günden bu yana Türk oyun sektörü için pek çok faydalı çalışma gerçekleştiren Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneğini ziyaret etti. ODTÜ Teknokent'te yer alan ve 2015 yılında dünyanın en büyük dijital oyun fuarı Gamescom'da stant oluşturan TOGED üyeleriyle bir araya gelen Bakan Zeybekci, yeni geliştirilen oyunları oynadı. 3 milyondan fazla indirilen Mobu oyununda maymunu düşürmemeye çalışan Zeybekci'nin maymuna taklalar attırması renkli görüntülere sahne oldu. Bakanın hemen adapte olması basın mensuplarının dikkatini çekince, hazırlıklı mı geldiği soruldu, Zeybekci, "Hayır ilk defa oynuyorum yeminle" dedi.

Ardından Mount and Blade: Warband oyununu oynayan Zeybekci, ortaçağ temalı bu oyunda ordusuyla bölgenin fethini sağlamaya çalıştı. Arada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Zeybekci, haftasonu 6 yaşındaki oğluyla bir oyun turnuvası düzenleyeceklerini ifade ederek, "Buradan söylüyorum Tarık Efe bu hafta sonuna hazır olsun. 6. sınıfa gidiyor, bu hafta sınavları da bitti" diye seslendi.

"Sadece oyun yazılımdan 2016'nın ihracat rakamları 500 milyon dolar"

Oyun macerasından sonra kısa bir konuşma gerçekleştiren Bakan Zeybekci, dünyanın çok hızlı değiştiğini ve insanın buna yetişmekte zorluk çektiğini dile getirdi. Rakamlara dahi yetişilemediğini İfade eden Zeybekci, 24 saatte 25 milyar dolarlık bir ticareti, bir web sitesinin yaptığını hatırlattı. Oyun yazılımı sektöründe TOGED üyelerinin bugüne kadar gizli kahramanlar olduğunu belirten Zeybekci, "Sadece oyun yazılımdan 2016'nın ihracat rakamları 500 milyon dolar. 2017 yılında biz kendilerinden daha üst seviyede bir performans sergiliyoruz. Ayrıca biz sadece 'aa ne güzel yapmışlar' demiyoruz, Ekonomi Bakanlığı olarak kendilerini bir çok alanda, farklı sektörlerde destekliyoruz" diye konuştu.

Zeybekci, bir oyunla 100 milyon dolar ihracat yapan bir şirketin, binlerce insan istihdam etmek yerine küçük bir grupla, bir yıllık performansı çerçevesinde inanılmaz bir katma değeri üretip Türkiye'ye kazandırmalarından duyduğu mutluluğu da dile getirdi. Zeybekci, "Onlar nasıl ki az önce bana zorla oyun oynattılar, biz de zorla onların bu ortamlarda gelişmelerini ve dünya devi haline gelmelerini istiyoruz" dedi.

Bakan ve beraberindeki heyet konuşmaların ardından ODTÜ Teknokenti gezdi. ODTÜ Mikro Elektro Mekanik Sistemler Araştırma Merkezi Başkanı Tayfun Akın, Bakan Zeybekci'ye Teknokent hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Ekonomi Bakanı Zeybekci Oyun Oynadı ve Oğluna Seslendi: Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun
Ekonomi Bakanı Zeybekci Oyun Oynadı ve Oğluna Seslendi: Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun
Ekonomi Bakanı Zeybekci Oyun Oynadı ve Oğluna Seslendi: Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun
Ekonomi Bakanı Zeybekci Oyun Oynadı ve Oğluna Seslendi: Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Ekonomi Bakanı Zeybekci Oyun Oynadı ve Oğluna Seslendi: 'Tarık Efe Bu Hafta Sonuna Hazır Olsun' - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR

Son Dakika

Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Domuz avına giden talihsiz adam, arkadaşının tüfeğinden çıkan merminin hedefi oldu Kısıtlamada kontrolden kaçan alkollü sürücü, yakalanınca polislere "Ben size ölürüm" diyerek af diledi Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti Rıdvan Dilmen'den Galatasaray'ın penaltısıyla ilgili olay sözler: Futbolu öldürmek için her şeyi yapıyorlar Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı