Eksi 50 derecede önlem almayan adam donarak ölmekten son anda kurtuldu - Son Dakika
Hava Durumu

Eksi 50 derecede önlem almayan adam donarak ölmekten son anda kurtuldu

Dünyanın en soğuk bölgelerinden biri olan Yakutistan'da bir vatandaş, donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Kirpikleri ve kulağı donan adam, yaşadığı korku dolu anları videoya kaydetti.

05.12.2023 09:33  Güncelleme: 09:37
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Sıcaklığın zaman zaman eksi 70 dereceleri gördüğü Yakutistan'ın başkenti Yakutsk'de bir vatandaş donmaktan son anda kurtuldu. Ölümden dönen adamın yayınladığı videoda kulağının ve kirpiklerinin buz tuttuğu görüldü.

ÖNLEM ALMADAN ÇIKTI

Yakutistan'ın başkenti Yakutsk'de termometreler -50 dereceleri gördü. Dünya'nın en soğuk şehirlerinden biri olan Yakutsk'de yeterince önlem almadan dışarı çıkan bir adam canından oluyordu.

UZUVLARINI KAYBEDİYORDU

Kulakları ve kirpikleri buz tutan adam vücut uzuvlarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalırken arabaya sığınmasının ardından o anları cep telefondan kaydederek sosyal medya üzerinden paylaştı.

Eksi 50 derecede önlem almayan adam donarak ölmekten son anda kurtuldu

Son Dakika Hava Durumu Eksi 50 derecede önlem almayan adam donarak ölmekten son anda kurtuldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yozgat'ta Yağış Eksikliği Tarım Sektörünü Endişelendiriyor
  15:11 Yozgat'ta Yağış Eksikliği Tarım Sektörünü Endişelendiriyor

  Yozgat'ta Mart ayında beklenen yağışların düşmemesi tarım sektöründe endişe yaratıyor. Yozgat Ziraat Odası Başkanı, yağış olmaması halinde hububat ve baklagillerde yüzde 50-60 kayıp yaşanacağını belirtiyor. Çiftçiler, kuraklık nedeniyle zor durumda kaldıklarını ve maliyetlerin artmasıyla batma riskiyle karşı karşıya olduklarını ifade ediyor.

 • Kırklarelili çiftçiler ilkbahar yağışlarını bekliyor
  14:44 Kırklarelili çiftçiler ilkbahar yağışlarını bekliyor

  Kırklareli'nde buğdayın gelişimi 1 ay önden seyrediyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle üreticiler kaliteli ve verimli bir sezon için ilkbahar yağışlarını bekliyor. Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, buğdayın durumunun iyi olduğunu ve veriminin yüksek olmasını ön gördüklerini belirtti. İlkbahar yağışlarının verimli ve kaliteli bir sezon için önemli olduğunu vurguladı.

 • Alanya'da güneşli havayı fırsat bilenler denize girdi
  13:57 Alanya'da güneşli havayı fırsat bilenler denize girdi

  Antalya'nın Alanya ilçesinde deniz suyu sıcaklığının 17, hava sıcaklığının 21 derece olduğu güneşli havayı fırsat bilen tatilciler, Damlataş ile Kleopatra plajlarını doldurdu. Sahilde güneşlenenler denize girerken bazıları da yürüyüş yaparak balık tuttu. Alanya Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, güneşli havanın hafta sonu da devam edeceğini bildirdi.

 • Zonguldak'ta sis etkili oldu
  13:43 Zonguldak'ta sis etkili oldu

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren sis nedeniyle deniz ulaşımı da etkilendi. Sis sebebiyle yer yer görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü. Hava sıcaklığının düşmesiyle sürücüler kara yolunda tedbirli seyahat etti.

 • Küresel Ekonomik Dalgalanmalar ve Sıcaklık Artışı Fındık Fiyatlarını Yükseltiyor
  13:33 Küresel Ekonomik Dalgalanmalar ve Sıcaklık Artışı Fındık Fiyatlarını Yükseltiyor

  Küresel ekonomik dalgalanmalar ve kış mevsiminde yaşanan sıcaklık değerlerindeki artış serbest piyasada fındık fiyatlarının yükselmesine neden oluyor. Haftaya 125 liradan başlayan fındık fiyatı, haftayı 130 liradan kapatıyor. Döviz kurundaki artış ve kış mevsiminde yaşanan sıcaklık artışı sonrası yaşanabilecek zirai don riski nedeniyle serbest piyasada fındık fiyatlarının yükseliş eğilimine geçtiğini ifade kaydeden fındık tüccarı Hasan Himtaş, fındık fiyatlarının talep artışıyla birlikte daha da yükselebileceğini belirtti. Üreticilerin ise elindeki fındığı pazara getirerek kazanç sağladığı ifade edildi.


Advertisement