Son Dakika Haberleri: Elon Musk Casusu Buldu! Terfi Alamayan Personel Tesla'yı Sabote Etmiş
BBC

Elon Musk Casusu Buldu! Terfi Alamayan Personel Tesla'yı Sabote Etmiş

6 ay önce

Tesla CEO'su Elon Musk, personele gönderdiği mail ile bir çalışanını, üçüncü kişilere gizli bilgileri sızdırarak şirketi ciddi ve yıkıcı şekilde sabote etmekle suçladı.

Tesla CEO'su Elon Musk, adını vermediği bir çalışanını, şirketi "ciddi ve yıkıcı şekilde sabote etmekle" suçladı.

GİZLİ BİLGİLERİ BAŞKALARINA YOLLAMIŞ

Elon Musk personele gönderdiği elektronik postada söz konusu şirket çalışanının elektrikli araçların işletim sistemi yazılımında değişiklik yaptığını ve üçüncü taraflara gizli veriler gönderdiğini belirtti.

TERFİ ALAMADIĞI İÇİN YAPMIŞ

Olayla ilgili olarak inceleme başattıklarını vurgulayan Musk, "(Bu çalışanın) şimdiye kadar yaptıklarının boyutu henüz bilinmiyor. Ama yaptığını söylediği şeyler oldukça kötü. Terfi almayı beklediğini ama alamadığı için bunu yaptığını anlattı" dedi.

"Bildiğiniz gibi Tesla'nın ölmesini isteyen birçok şirket var" diyen Musk, bunlar arasında 'Wall Street'te Tesla hisselerinin düşüşüne oynayanlar, petrol ve gaz şirketleri ve rakip otomobil üreticilerinin de bulunduğunu" savundu.

FABRİKA DA YANGIN ÇIKTI

Musk ikinci bir elektronik postada da Pazar günü Tesla fabrikalarından birinde küçük bir yangın çıktığını, yangının can kaybına ve yaralanmaya neden olmadan ve büyük hasara yol açmadan söndürüldüğünü açıkladı.

Geçen hafta Los Angeles'ta İngiliz yönetmen Michael Morris'in kullandığı bir araç trafikte alev almıştı. Tesla, araçlarının alev almasının 'son derece nadir görülen bir durum olduğunu" açıklamıştı.

Elon Musk, geçen hafta şirketin yeniden yapılandırılması sürecinde çalışan sayısının yüzde 9 oranında azaltılacağını duyurmuştu. 2003'te kurulan Tesla, bu 15 yıl içinde hiç kar yapamadı.

Şirket yılın ilk üç ayında 710 milyon dolar zarar açıklamıştı.

BBCTek Celsede Boşanan Şeyma Subaşı ve Acun Ilıcalı Fotoğraflarını Silmeye Kıyamadı Anne Kaz, Yavruları İçin Kendisini Pitonun Önüne Attı

Fabrika İşçisinin Vücuduna Demir Çubuklar Saplandı