Endonezya'da Sinabung Yanardağı Kül ve Lav Püskürttü - Son Dakika

Endonezya'da Sinabung Yanardağı Kül ve Lav Püskürttü

25.11.2013 11:06
Endonezya'da Sinabung Yanardağı Kül ve Lav Püskürttü, System.String[]

Bölgeden 15 bin kişi tahliye edildi, havayolu şirketleri uyarıldı

Endonezya'nın batısında Sinabung yanardağının güçlü patlamalarla kül ve lav püskürttüğü bildirildi.

Yetkililer, patlamaların ardından alarm seviyesini en üst düzeye çıkarırken, dağın eteklerinde yaşayan köylülerin panik içinde bölgeden kaçtığı belirtildi.

Ulusal afet ajansının sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, kratere yakın tehlike bölgesindeki 17 köyden yaklaşık 15 bin kişinin tahliye edildiğini söyledi.

Yanardağda bu sabah 6 patlama meydana geldi. Volkanik birikintinin 2000 metre yüksekliğe kadar püskürdüğü, bölgedeki köyler, çiftlikler ve ağaçların külle kaplandığı kaydedildi.

Ulaştırma Bakanlığı Sözcüsü Bambang Ervan da havayolu şirketlerine Kuzey Sumatra'daki yanardağın yakınında bulunan rotalardan uzak durmaları uyarısında bulunuldu.

Endonezya'daki aktif 129 yanardağdan biri olan Sinabung, eylül ayından bu yana aralıklarla patlıyor. - Ankara

Endonezya'da Sinabung Yanardağı Kül ve Lav Püskürttü
Endonezya'da Sinabung Yanardağı Kül ve Lav Püskürttü

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Endonezya'da Sinabung Yanardağı Kül ve Lav Püskürttü - Son Dakika


Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir