Engeller 'kadıköy damlalar' sergisiyle aşıldı - Son Dakika

Engeller 'kadıköy damlalar' sergisiyle aşıldı

2 ay önce

Engeller 'Kadıköy Damlalar' sergisiyle aşıldıİSTANBUL, (DHA) - Özel gereksinimli bireylerin fotoğraf, resim, seramik ve el sanatları alanlarında yaptığı eserlerin yer aldığı 'Kadıköy'de Damlalar' adlı karma sergi Caddebostan Kültür Merkezi'nde açıldı.

Engeller 'Kadıköy Damlalar' sergisiyle aşıldı

İSTANBUL, (DHA) - Özel gereksinimli bireylerin fotoğraf, resim, seramik ve el sanatları alanlarında yaptığı eserlerin yer aldığı 'Kadıköy'de Damlalar' adlı karma sergi Caddebostan Kültür Merkezi'nde açıldı.

Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, özel gereksinimli bireylerin eserlerinin yer aldığı 'Kadıköy'de Damlalar' karma sergisinin ikincisini düzenledi. Kadıköy Belediyesi Engelsiz Sosyal Hizmet Merkezi'nde eğitim alan öğrencilerin eserlerinin de yer aldığı serginin açılışına Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ile eşi Rojvan Odabaşı da katıldı.

SERGİDE 150'DEN FAZLA ÜRÜN YER ALIYOR

Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı yaptığı konuşmada, 'Belediye olarak size sunabileceğimiz en büyük hizmet, sizlere yeni üretim alanları açarak ürettiklerinizi topluma ulaştırmaktır. O zaman sosyalleşecek, bir birey olduğunuzu bütün topluma göstereceksiniz. Bizim en büyük görevimiz sizlerin farkına varmalarını sağlamak, bu konuda farkındalık yaratmak. Böylece ürettiklerinizi herkese göstereceksiniz' diye konuştu. Konuşmanın ardından sergiye katılan katılımcılara teşekkür belgesi takdim edildi. Caddebostan Kültür Merkezi'nde 5 Aralık'a kadar görülebilecek sergide 45 katılımcının seramik, resim ve el sanatlarında 150'den fazla ürünü yer alıyor.

ZİÇEV (Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı), Tomurcuk Vakfı, Avrasya Şizofreni Derneği ile Kadıköy'de yer alan özel öğretim okulları ve özel alt sınıfı bulunan okulların da destek verdiği sergiyi gezen Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı eserleri inceleyerek, katılımcılarla fotoğraf çektirdi.

Engeller 'kadıköy damlalar' sergisiyle aşıldı

Haber Yayın Tarihi: 30.11.2019 10:31 Kaynak: DHASon Dakika

Kızının yaptığı işten utanç duyan baba kızını boğup parçalara ayırdı
Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu

Son Dakika Haberleri