Son Dakika Haberleri: Engelli Gençlerin Askerlik Sevinci

Engelli Gençlerin Askerlik Sevinci

9 gün önce

Esenler Belediyesi, 11 engelli asker adayını bir günlüğüne askere gönderdi.

Engelli Gençlerin Askerlik Sevinci, System.String[]

Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün organizesiyle 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında ilçede yaşayan 11 engelli genç, Hasdal Askeri Kışlası 6. Piyade Alayı'nda bir günlük "Temsili Askerlik" görevlerini yerine getirerek tezkere aldı. Kanun gereği silah altına alınmaları mümkün olmayan engellilerin askerlik hizmetini sembolik olarak yerine getirebilmelerini sağlamak amacıyla Engelliler Haftası'nda düzenlenen "Temsili Askerlik" birçok engelliye ve ailesine büyük onur ve gurur yaşattı.

EĞİTİM ALIP SİLAH TUTTULAR

Eyüp'teki Hasdal Askeri Kışlası 6. Piyade Alayı'na gelen askerler ilk olarak künyelerini aldı. Daha sonra askeri üniformalarını giyen askerler vakit kaybetmeden eğitimlere başladı. Komutanlar eşliğinde silahları yakından tanıyan ve kışlayı gezen askerler, selam verme ve nizami yürüyüş gibi askerliğin temel eğitimlerini aldılar. Komutanlarına asker selamı vermeyi de ihmâl etmeyen engelli askerler, aldıkları eğitimin ardından silah tuttular ve yemin töreninde yemin ettiler. Engelli mehmetçikleri, asker üniforması içinde gören aileleri gururlu ve mutluydu.

TERHİS BELGELERİNİ ALDILAR

Törende askeri üniformaları içerisinde aileleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektiren askerler, mutluluklarını dile getirdiler. Engelli mehmetçiklere terhis belgesi verilmesiyle tören sona erdi.

Haber Yayın Tarihi : 17.05.2019 04:09 Kaynak: BültenlerKızıl Geyikler Vurulmak İçin Açık Artırmayla Satışa Çıkartıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sert Mesaj: Kimse Bu Ülkede Darbe Yapamaz CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YASSIADA'DA Bursaspor'da Mesut Bakkal Dönemi Sona Erdi