Son Dakika Haberleri: Engelli Öğrenciler Üniversiteli Oldu

Engelli Öğrenciler Üniversiteli Oldu

4 yıl önce

Bartın Üniversitesi’nde, “Engelliler Haftası” nedeniyle düzenlenen etkinliklere katılan engelli öğrenciler bir günlüğüne üniversiteli oldu.

Engelli Öğrenciler Üniversiteli Oldu, System.String[]
Bartın Üniversitesi'nde, "Engelliler Haftası" nedeniyle düzenlenen etkinliklere katılan engelli öğrenciler bir günlüğüne üniversiteli oldu. Üniversiteyi gezen öğrenciler resim yapıp, uçurtma uçurdu.

Bartın Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü tarafından "10-16 Mayıs Engelliler Haftası" nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu kapsamda ilk olarak Umut Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezinden gelen engeli öğrenciler Bartın Üniversitesi'ni gezdi. Burada bir günlüğüne üniversiteli olan öğrenciler derslikler ve kütüphane başta olmak üzere eğitim ve öğrenim alanlarını gezdi. Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Sinem Tarhan gerçekleştirilen etkinliklerle amaçlarının engellilere engelsiz bir hayat için farkındalık yaratmak olduğunu belirterek, "Bartın Üniversitesinde koordinatörlük olarak engelliler haftasında çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu noktada başta üniversitedeki öğrencilerimiz olmak üzere toplumda engelleri aşma noktasında bir bilinç oluşturmak istiyoruz." dedi.

Güzel havayı fırsat bilen engelli öğrenciler, Bartın Üniversitesi Kampüsünde resim yapıp uçurtma uçurdular. Yaptıkları resimlerde Bartın'ı anlatmaya çalışan öğrenciler çizimleriyle göz doldurdu. Ardından futbol sahasında uçurtma uçuran öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okundu. Gerçekleştirilen etkinliklerde engelli öğrencilere gönüllü akademik ve idari personel ile öğrenciler de eşlik etti. - BARTIN
Haber Yayın Tarihi : 12.05.2016 02:11 Kaynak: İHAAyının mağarada esir aldığı adam, 1 ay boyunca idrarını içerek hayatta kaldı Ali Babacan'ın Erdoğan'a sunduğu dosyanın detayları belli oldu! Karısının eski sevgilisi tarafından sokak ortasında öldürüldü