Son Dakika Haberleri: Engelliler Haftası

Engelliler Haftası

3 yıl önce

Erzincan'da Engelliler Haftası dolayısıyla engellilere tekerlekli sandaleye dağıtıldı.

Engelliler Haftası, System.String[]
Erzincan'da Engelliler Haftası dolayısıyla engellilere tekerlekli sandaleye dağıtıldı.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Engelliler Kafesi'nde düzenlenen dağıtım programında yaptığı konuşmada, engelli olmanın hiç kimsenin elinde olan bir durum olmadığını söyledi.

Asıl engelin fikir, düşünce ve görüşte olduğunu ifade eden Kahraman, şöyle konuştu:

"Yoksa bu tür bir engeli biz engel kabul etmiyoruz. Aslında engelli demiyoruz. Engelsiz diyoruz böyle durumlara. Hepimiz bir gün Allah korusun engelli olabiliriz. Onun için kendimizi daima bir engelli adayı olarak görmemiz gerekiyor. Kendimizi engellilerin yerine koymamız gerekiyor."

Programda, Can Erzincan Eğitim Kültür Dayanışma Vakfı tarafından alınan 20 tekerlekli sandalye engelli gençlere ve ailelerine dağıtıldı.

Programa, Belediye Başkan Vekili Halit Mutlu, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muhammer Doğan ile engelli aileleri ve engelliler katıldı.Erdoğan'ın Mitinglerde Söylediği Şarkıya Kayahan'ın Eşi İpek Acar'dan İlk Yorum: Gurur Duyduk Fatih Portakal "Bir Araştırma Oranı Geldi" Deyip Çağrıda Bulundu 15 Metrekarelik Odada Ürettiği Yemle, Hayvanlarını Besliyor