Son Dakika Haberleri: Eraserhead Filmi

Eraserhead Filmi

8 yıl önce

Eraserhead filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Eraserhead filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Eraserhead Filmi, System.String[]
Sinema tarihinin en orjinal filmlerinden birisi olan film, David Lynch'in ilk uzun metraj filmidir. Dev makinelerin çalıştığı dumanlarla kaplı bir evrende geçen filmde Jack Nance'in canlandırdığı Henry Spencer'ın özürlü kız arkadaşı olan Mary X'den (Charlotte Stewart) mutant bir çocuğu olur. Bu öykü etrafında ilerleyen film, 30 dakika boyunca Spencer'ın kabusuna bizi davet eder. filmde Henry Spencer evi terk eden kız arkadaşının öfkesini bebeğini öldürerek dindirir. Bir sürü rahatsız edici imge, izleyicinin algısını allak bullak eden bir ses bandı ve siyah-beyaz görüntüleriyle, 'Eraserhead' bir deneysel başyapıtıdır. filmde fantastik görüntüler çoğunluktadır.

Yönetmen: David Lynch
Senaryo: David Lynch
Oyuncular: Judith Roberts, Jeanne Bates, Allen Joseph, Charlotte Stewart, Jack Nance
Filmin Türü: Fantastik, Korku, Bilim Kurgu,
Orijinal Adı: Eraserhead
Yapımcı Firma: American Film Institute (AFI)
Yapım Yılı: 1976
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dili: İngilizce
Filmin Süresi: 89 dk.

Haber Yayın Tarihi : 14.07.2011 01:00 İş Bulamayan Vatandaş, Belediye Binası Önünde Kendini Benzinle Yakarak Yaşamına Son Verdi Tacikistan'da, DEAŞ'lıların Bulunduğu Cezaevinde Kanlı İsyan: En Az 32 Kişi Öldü Yaşlı Adam, Camideki Kasadan Para Çalarken Suçüstü Yakalandı