Erdal Öz Edebiyat Ödülü'nün yeni sahibi Jale Parla oldu - Son Dakika

Erdal Öz Edebiyat Ödülü'nün yeni sahibi Jale Parla oldu

28.09.2020 12:25
Erdal Öz Edebiyat Ödülü'nün yeni sahibi Jale Parla oldu, System.String[]

Can Yayınları'nın kurucusu Erdal O¨z'u¨n anısını yas¸atmak amacıyla ailesi tarafından her yıl du¨zenlenen Erdal O¨z Edebiyat O¨du¨lu¨'nün yeni sahibi akademisyen ve eğitmen Jale Parla oldu.

Can Yayınları'nın kurucusu Erdal O¨z'u¨n anısını yas¸atmak amacıyla ailesi tarafından her yıl du¨zenlenen Erdal O¨z Edebiyat O¨du¨lu¨'nün yeni sahibi akademisyen ve eğitmen Jale Parla oldu.

Bas¸kanlıgˆını Ogˆuz Demiralp'in u¨stlendigˆi, Sibel Irzık, Cemil Kavukc¸u, O¨mer Tu¨rkes¸, Metin Celal, Nilu¨fer Kuyas¸ ve Faruk Duman'dan olus¸an sec¸ici kurul, Erdal Öz Edebiyat Ödülü'nün Jale Parla'ya verilmesini kararlaştırdı. Parla'ya ödül, akademiyle edebiyat du¨nyasını bir araya getirme konusundaki bas¸arısı, Tu¨rk edebiyatı u¨zerine o¨zgu¨n c¸o¨zu¨mlemeleri ve edebiyat egˆitimine katkılarıyla eles¸tiri gelenegˆini ku¨ltu¨rel inceleme ve kars¸ılas¸tırmalı edebiyat yo¨nu¨nde zenginles¸tiren yeni alanlar ac¸ması dolayısıyla verildi.

İlki 2008'de verilen o¨du¨l, Handan Bo¨ru¨tec¸ene'nin tasarladıgˆı heykelcik ile 15 bin liralık para ödülünden olus¸uyor.

Ödül, bugüne kadar Gu¨lten Akın, Nurdan Gu¨rbilek, I·hsan Oktay Anar, S¸avkar Altınel, Murathan Mungan, Cemil Kavukc¸u, Ku¨c¸u¨k I·skender, Orhan Pamuk, Orhan Koc¸ak, Cevat C¸apan, Adalet Agˆaogˆlu ve Latife Tekin'e takdim edildi.

Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yarattıgˆı olumsuz kos¸ullar go¨z o¨nu¨ne alınarak bu yıl ödül töreni yapılmayacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Erdal Öz Edebiyat Ödülü'nün yeni sahibi Jale Parla oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Türkiye, günlük koronavirüs vakalarında dünyada üçüncü sıraya çıktı Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor