Erdoğan: Bu Sabah İtibariyle Afrin Savaşında 1829 Teröristi Mehmedimiz Etkisiz Hale Getirdi (2) - Son Dakika

Erdoğan: Bu Sabah İtibariyle Afrin Savaşında 1829 Teröristi Mehmedimiz Etkisiz Hale Getirdi (2)

22.02.2018 16:43
Erdoğan: Bu Sabah İtibariyle Afrin Savaşında 1829 Teröristi Mehmedimiz Etkisiz Hale Getirdi (2), System.String[]

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Hep birlikte Türkiye olursak kaderimiz de ona göre şekillenecektir.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Hep birlikte Türkiye olursak kaderimiz de ona göre şekillenecektir. Coğrafyamızın içinde bulunduğu durumu kaderimiz olarak değil, kaderimize giden yolda bir işaret bir ikaz olarak görüyoruz. Hep birlikte Türkiye olursak kaderimiz de ona göre şekillenecektir. Daima en iyisini umarak ancak en kötüsüne de hazırlıklı bulunarak yolumuza devam edeceğiz. Bu sabah itibariyle Afrin savaşında 1829 teröristi Mehmedimiz etkisiz hale getirdi. Dağ taş, gece gündüz demeden şu anda bu mücadeleyi askerimiz sürdürüyor tüm imkanları ile. Bazı yalan yanlış şeyler çıkıyor. Hiçbirine aldırmadan yolumuza devam ediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Sanat Özel Ödülleri Töreni'nde konuştu.

"TÜRK MİLLETİ OLARAK ASLA PAPAĞANLAŞMAYACAĞIZ" Erdoğan, "Kültür ve sanatı asla ihmal edemeyiz. Cemil Meriç ne diyor; 'Zavallı Türk aydını batılı dostları alınmasınlar diye hazinelerini gizlemeye çalışır. Sonra unutur hazineleri olduğunu düşmanın putlarını takdis eder, hayranlıklarını benimser. Dev bu arada papağanlaşır.' Biz Türk milleti olarak asla papağanlaşmayacağız. Hazinelerimize sahip çıkacağız. Bize unutturulan unutturulmaya çalışılan tüm hazinelerimizi keşfederek adeta ortaya bir envanter koyacağız. Sonra bu büyük birikimin ışığında geleceğe bırakacağımız yeni hazinleri üretmenin gayreti içinde olacağız. Evinizde, depolarınızda saklayabilirsiniz. Ama bunu toplumun, halkın emrine sunarsanız o zaman oı ayrı bir dğer kazanır. Biliyorum ki yine bu söylediklerimiz üzerine birileri yine bizi yanlış anlayacak bizi yine batı düşmanlığı ile itham edecek. Halbuki kimseye düşmanlığımız yok" diye konuştu.

"COĞRAFYAMIZIN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMU KADERİMİZE GİDEN YOLDA BİR İŞARET BİR İKAZ OLARAK GÖRÜYORUZ" Erdoğan, "İbn-i Haldun 'coğrafya kaderdir' diyor. Peki bu hakikat birilerine coğrafyamızın kaderini belirleme hakkını verir mi? Kesinlikle hayır. Kaza ve kaderin sahibi rabbimizdir. Bize düşen kendi irademiz ve gücümüz nispetinde çalışarak kaderimizin gerçekleşmesine imkan tanımaktır. Coğrafyamızın içinde bulunduğu durumu kaderimiz olarak değil, kaderimize giden yolda bir işaret bir ikaz olarak görüyoruz. Hep birlikte Türkiye olursak kaderimiz de ona göre şekillenecektir" ifadelerini kullandı.

"DAİMA EN İYİSİNİ UMARAK ANCAK EN KÖTÜSÜNE DE HAZIRLIKLI BULUNARAK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ" Erdoğan, "Daima en iyisini umarak ancak en kötüsüne de hazırlıklı bulunarak yolumuza devam edeceğiz" dedi.

"BU SABAH İTİBARİYLE AFRİN SAVAŞINDA 1829 TERÖRİSTİ MEHMEDİMİZ ETKİSİZ HALE GETİRDİ" Erdoğan, "Bu sabah itibariyle Afrin savaşında 1829 teröristi Mehmedimiz etkisiz hale getirdi. Dağ taş, gece gündüz demeden şu anda bu mücadeleyi askerimiz sürdürüyor tüm imkanları ile. Bazı yalan yanlış şeyler çıkıyor. Hiçbirine aldırmadan yolumuza devam ediyoruz" dedi.

"YANIMIZDA KOMŞULAR VAR İNANIN DOĞRU DÜRÜST ÇALIŞMIYORLAR" Erdoğan, "Bugün gelişmiş ülkelerin spordan sanata her konuda daha okul öncesinden başlayarak çocukların kabiliyetlerini tespit etmeye yönelik mekanizmalar kurduğunu biliyoruz. Artık Ana okulları süreci bunun en güzel ifadesi. Ülkemizde benzer bir yaklaşımı çok daha farklı bir şekilde inanıyorum. Anasınıfından itibaren sürekli öğrencilerimizin yönelimlerini belirlemek üzere çalışmalar gerçekleştirmeliyiz. Kabiliyetse bizim evlatlarımızdaki kabiliyet başka hiçbir yerde görmedim dersem yeridir. Evlatlarımıza inanıp, güveneceğiz bunu başaracaklar. Çalışkanlıksa bizim milletimizin fedakarlığının örneği pek az bulunur. Yanımızda komşular var inanın doğru dürüst çalışmıyorlar. Paraysa acayip de para alıyorlar. Ama tembeller. Bizim insanımız gibi değiller. Örnekleriyle ortada" ifadelerini kullandı.

"SORUNU İNSAN KEŞFETME VE YETİŞTİRME SİSTEMİMİZDE, DAHA DOĞRUSU SİSTEMSİZLİĞİMİZDE ARAYACAĞIZ" Erdoğan, "Sorunu insan keşfetme ve yetiştirme sistemimizde, daha doğrusu sistemsizliğimizde arayacağız. Saldım çayıra mevlam kayıra mantığıyla bu işlerin içinden çıkamayız. Eğitim öğretim ve kültür konusunda niye nispeten geride kaldığımız konusunda hep hayıflanıyorum. Demek ki bir şeyleri eksik bırakmışız. Önümüzdeki dönemde, eğitim- öğretim ve kültür politikalarını hayata geçireceğiz. Gençlerimizdeki, çocuklarımızdaki heyecanı, şevki gördükçe geleceğimiz konusundaki umudum, güvenim katlanarak artıyor. 2019'dan itibaren diğer bir çok konuda olduğu gibi bu konularda da Türkiye yeni bir döneme girecektir" açıklamasında bulundu. - Ankara

Kaynak: DHA

Son Dakika Politika Erdoğan: Bu Sabah İtibariyle Afrin Savaşında 1829 Teröristi Mehmedimiz Etkisiz Hale Getirdi (2) - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Beşiktaş kritik virajlar öncesi adeta dağıldı! Ghezzal'dan sonra Batshuayi'den de kötü haber 15:12 Son Dakika! Beşiktaş kritik virajlar öncesi adeta dağıldı! Ghezzal'dan sonra Batshuayi'den de kötü haber Yorumcu Rıdvan Dilmen, yaptığı yorum ile Beşiktaş taraftarını kızdırdı: Ben de Balotelli gibi yapardım 15:02 Yorumcu Rıdvan Dilmen, yaptığı yorum ile Beşiktaş taraftarını kızdırdı: Ben de Balotelli gibi yapardım Çinli dev gayrimenkul şirketi Evergrande'nin 300 milyar dolar borçları sebebiyle iflas edeceği iddia ediliyor 14:53 Çinli dev gayrimenkul şirketi Evergrande'nin 300 milyar dolar borçları sebebiyle iflas edeceği iddia ediliyor
Diagne, bu sefer yanlış adım attı! Fatih Terim ile ters düşmek süresiz kadro dışı ve para cezasını kapıya getirdi 14:38 Diagne, bu sefer yanlış adım attı! Fatih Terim ile ters düşmek süresiz kadro dışı ve para cezasını kapıya getirdi Bir türlü oyuna giremiyor! Fenerbahçe'ye İrfan Can Kahveci'den kötü haber geldi 14:30 Bir türlü oyuna giremiyor! Fenerbahçe'ye İrfan Can Kahveci'den kötü haber geldi Son Dakika! Şile'de bir fabrikada yangın çıktı! Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi 14:26 Son Dakika! Şile'de bir fabrikada yangın çıktı! Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi
Nicole Richie'nin talihsiz olayı! Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu 13:04 Nicole Richie'nin talihsiz olayı! Doğum günü pastasındaki mumları üflerken saçları tutuştu Kıskançlık krizine girdi, meyve bıçağıyla sevgilisini bıçakladı! Erkek arkadaşı ''Ona ihtiyacım var'' deyip şikayet etmedi 12:13 Kıskançlık krizine girdi, meyve bıçağıyla sevgilisini bıçakladı! Erkek arkadaşı ''Ona ihtiyacım var'' deyip şikayet etmedi
Advertisement