Son Dakika Haberleri: Erdoğan, Sivas'ın Kenevir Üretimi İçin 20'nci İl Olacağını Açıkladı

Erdoğan, Sivas'ın Kenevir Üretimi İçin 20'nci İl Olacağını Açıkladı

8 gün önce

Kenevir üretiminde daha önce açıklanan 19 kente bir yenisi eklendi. Kenevir üretimi kapsamında Sivas'ı 20'nci il olarak eklediklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Artık Sivas'ta kenevir üretilecek." dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri için ilk mitingini Sivas'ta yaptı. Vatandaşlara seslenen Erdoğan, burada Sivaslılara müjdeli bir haber verdi. Erdoğan kenevir üretimi için Sivas'ın 20'nci il olacağını söyledi.

"ARTIK SİVAS'TA KENEVİR ÜRETİLECEK"

Sivaslı çiftçilere yaklaşık 2 milyar lira tutarında tarımsal destek verdiklerini bildiren Erdoğan, kenevir üretimini artırma kararı çerçevesinde ise Sivas'ı 20. il olarak listeye eklediklerini vurguladı. Erdoğan, "Artık Sivas'ta kenevir üretecek, artık bu naylon poşetler olmayacak inşallah. Bu kenevirle hem atletimizi hem fanilamızı hem bez torbamızı yapacağız." dedi.

19 İLDE SERBEST BIRAKILMIŞTI

Daha önce İzmir, Uşak, Kütahya, Burdur, Antalya, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Sinop, Samsun, Çorum, Amasya, Ordu, Tokat, Yozgat, Kayseri, Malatya ve Rize'de kenevirin ekimi izinle serbest hale getirilmişti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tanzim Kuyruğu Eleştirisine Yanıt: Yokluk Değil, Varlık Kuyruğu Erdoğan'dan S-400 Açıklaması: Geri Adım Atmayacağız, Temmuz'da Teslim Edilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milli Takımda Yerli Teknik Direktör Olmasını İsterim Cumhurbaşkanı Erdoğan, "30 Yıllık Beklenti Sona Eriyor" Deyip Müjdeyi Verdi