Ermenistan, Azerbaycan'la yaptığı anlaşma sonrası Kelbecer'i terk etti - Son Dakika

Ermenistan, Azerbaycan'la yaptığı anlaşma sonrası Kelbecer'i terk etti

12.11.2020 08:15

Ermenistan, Azerbaycan ve Rusya ile Dağlık Karabağ'da bir aydan uzun süredir devam eden çatışmaları sona erdirmek için imzaladığı anlaşma kapsamında Azerbaycan'ın Kelbecer ilçesini terk etti.

Ermenistan 27 Eylül tarihinde Azerbaycan'ın sivil yerleşim yerlerine saldırdı ve iki ülke arasındaki çatışmalar patlak verdi. Yaklaşık olarak 1.5 aylık süreçte Ermenistan'a ağır bir yenilgi yaşatan Azerbaycan son olarak Dağlık Karabağ'ın kalbi olan Şuşa'yı da işgalden kurtardı ve Erivan yönetiminin elini kolunu bağladı.

Köşeye sıkışan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan Rusya ve Azerbaycan liderleriyle Dağlık Karabağ'da anlaşmaya vardı ve yenilgiyi kabul etti.

ERMENİSTAN KELBECER'DEN ÇEKİLDİ

Anlaşmada yer alan 6'ncı madde kapsamında; Ermenistan'a geri çekilme için Kelbecer'de 15 Kasım'a, Laçin'de de 1 Aralık'a kadar süre verildi. Yerel kaynaklarda yer alan haberde Ermenistan ordusunun Kelbecer ilçesini terk ettiği belirtildi.

Ermenistan, Azerbaycan'la yaptığı anlaşma sonrası Kelbecer'i terk etti

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Ermenistan, Azerbaycan'la yaptığı anlaşma sonrası Kelbecer'i terk etti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: ABD'de Joe Biden'ın yemini öncesinde Yüksek Mahkeme'de bomba alarmı, bina tahliye ediliyor Biden yeni dönemin sinyallerini verdi: Amerika'da yeni bir gün 10 yıl önce kıyafet almamaya yemin eden öğretmen 100 bin TL biriktirdi Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Aslan gibi sponsor" ismiyle bağış kampanyası başlattı Son Dakika: Beyaz Saray'a veda eden Donald Trump: Bir şekilde geri geleceğiz Çıplak halde cansız bedeni bulunan fenomenin boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı Şarkışla Belediyesi'nde işçilerin maaşına yüzde 50 zam yapıldı Otopark çıkışında ödeme yapmak isteyen genç kadının kafası ödeme cihazı ve aracının kapısına sıkıştı
16:39