Son Dakika Haberleri: Erzincan'da 14 Şubat'ta Ağaçlar Çiçek Açtı

Erzincan'da 14 Şubat'ta Ağaçlar Çiçek Açtı

10 ay önce

Erzincan'da 14 Şubat'ta ağaçlar çiçek açtıERZİNCAN - Şubat ayı olmasına rağmen Erzincan'da meyve ağaçlarının çiçek açması vatandaşları şaşırttı.

Erzincan'da 14 Şubat'ta ağaçlar çiçek açtı

ERZİNCAN - Şubat ayı olmasına rağmen Erzincan'da meyve ağaçlarının çiçek açması vatandaşları şaşırttı.
Erzincan merkezde bahardan kalma günler yaşanıyor. Hava sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde seyreden Erzincan'da bazı meyve ağaçları çiçek açtı.
Abdullah Erdoğan isimli vatandaşın iş yerinin önünde çiçek açan ağaç, Erzincanlı vatandaşların ilgi odağı oldu.
Abdullah Erdoğan, bu görüntünün hoş olduğunu ancak her mevsimin kendi zamanında güzel olduğunu söyledi.
Erdoğan konu ile ilgili açıklamasında; "Üç dört gündür bu ağacımız bu şekilde. Müessesemizde dikkat çekiyor, arkadaşların dikkatini çekmiş bu durum geldiler baktılar. Hava sıcaklıkları nedeniyle çiçekler açtı. Bu sene kış olmadı. Bizler dilerdik ki çiçekler mevsiminde açsın, kar zamanında yağsın. Ama bizim ağaç erken açtı. Bu nedenle ilgi alanı oldu. Erzincan'da bu sene kış olmadı kar yağmadı, havalar sıcak olunca da ağacımız çiçek açtı. Bu görüntü güzel insanların dikkatini çekiyor ama her şey mevsiminde güzeldir" diye konuştu.
İşyeri çalışanlarından Sevda ise, çiçek açan ağacın vatandaşlar tarafından oldukça beğenildiğini ve görenlerin fotoğraf çektirdiğini söyledi. Sevda isimli vatandaş açıklamasında; "Şu an mevsiminden önce açan bir çiçeğimiz var bahçemizde. Çok ilgi odağı oluyor, gelen müşterilerimiz sürekli resim çekilmek istiyor çünkü mart ayı'na yaklaşıyoruz. Bu ayda burada çiçek açması tepki çekiyor çünkü burası doğu bölgesi biraz kar kış oluyor ama şu an kar kışı göremiyoruz, bahar havası var. Çok güzel bir görüntü herkesi görmeye bekliyoruz" dedi.
Başka bir vatandaş ise bu durum Erzincanlılar olarak alışık olmadıklarını, zamansız açan çiçeğin tarıma olumsuz yönde etki ettiğini dile getirerek; "27 senedir burada yaşıyorum. Biz alışkın değiliz kış aylarında ağaçların çiçek açmasına. Hoş görüntü ama doğal iklim şartlarının etkilenmesinden dolayı pek de memnun değiliz açıkçası. Biz tarım ile de uğraşıyoruz. Bu ağaçlar iki gün sonra üşüdüğü zaman tarımımız zarar görecektir. Yine de hayırlısı olsun. Görüntü güzel ama tarımımız ne kadar etkilenir onu bilemiyoruz" diye konuştu.Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı'nın Kadir Mısıroğlu'na Yaptığı Ziyaretle İlgili İlk Kez Konuştu Kanada'da 2 Öğrenciye Fırçayla Cinsel İstismarda Bulunan 8 Öğrenci, Okuldan Atıldı

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Dini Nikahlı Eşi Olduğu Ortaya Çıktı