Erzurum Beyaza Büründü - Son Dakika

Erzurum Beyaza Büründü

3 yıl önce

Doğu Anadolu Bölgesi'nde, bahar geldi derken Erzurum sabaha karşı yağan lapa lapa karla yeniden beyaza büründü.

Erzurum Beyaza Büründü, System.String[]

Doğu Anadolu Bölgesi'nde, bahar geldi derken Erzurum sabaha karşı yağan lapa lapa karla yeniden beyaza büründü. Yağış, kentin yüksek kesimlerinde etkisini daha fazla gösterirken, kar kalındığı bazı yerlerde birkaç santimetreye kadar ulaştı.


Hafta sonu tatili için plan yapanlar güne kar yağışı ile uyanınca şaşırdı. Kentte gece soğuyan hava sabaha karşı yerini kar yağışına bıraktı. Tipiyle birlikte lapa lapa yağan kar Erzurum'a kış geri getirdi. Yaza hazırlık yapılan kentte kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığı da sıfırın altına düştü. Vatandaşlar ise gardıroplarına kaldırdıkları kışlık kıyafetleri çıkarıp, yeniden soba ve kaloriferlerini yaktı.


Kar yağışının şaşkınlığını ve üzüntüsünü yaşayan vatandaşlar, "Bu havalar bize Erzurumlu sanatçı Nurullah Akçayır'ın 'Yazın yağar kar başıma' türküsünü hatırlatıyor. Bugün piknik yapmayı hayal ederken belki de kayağa gidebiliriz. Erzurum'a kış geri döndü. Bugün 9 Nisan ve lapa lapa kar yağıyor. Erzurum tıpkı kışın olduğu baharda da beyaza büründü" dedi. Öte yandan kar yağışı karayollarında sürücüleri de etkiledi. Kış lastiklerini çıkarıp, yazlıkları taktıranlar sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekti.

Erzurum Beyaza Büründü

Haber Yayın Tarihi: 09.04.2017 10:39 Kaynak: DHASon Dakika

5 aylık evli çiftin internet üzerinden aldıkları yatak 'sır' oldu
Yardım kampanyası için gönderilen ceketten bir deste para çıktı Adana'da bir garip olay! Cesetle yolculuk polisi alarma geçirdi

Son Dakika Haberleri