Son Dakika Haberleri: Erzurum Su Samuru Balık Avlarken Drone ile Görüntülendi

Erzurum Su Samuru Balık Avlarken Drone ile Görüntülendi

4 ay önce

Erzurum'da yaban hayatı envanter çalışması yapan ekipler, karlı kaplı dağları drone ile görüntülerken, balık avlayan su samurunu takibe aldı.

Erzurum'da yaban hayatı envanter çalışması yapan ekipler, karlı kaplı dağları drone ile görüntülerken, balık avlayan su samurunu takibe aldı. Su samurunun, bir bölümü buzla kaplı suda yakaladığı balığı kıyıya çıkarak yemesi, an be an görüntülendi. Samur, kendisini takip eden ekibe ise aldırış etmedi.

Doğa Koruma Milli Parklar Erzurum Şubesi ekiplerince İspir ilçesinde bulunan Verçenik Dağı'nda yapılan yaban hayatı envanter çalışması sırasında derede yüzen su samuru görüntülere takıldı. Tehdit altında bir tür olan su samuru, etrafı karla kaplı derede avladığı balığı kıyıya taşırken bir anda ağzından düşürdü. Suya dalarak balığı tekrar yakalayan su samuru suyun az olduğu bir yerde yemeğe başladı. Kendisini görüntüleyen ekibe aldırış etmeyen su samuru, balık ziyafeti sonrası suda yüzerek kendisini izleyen ekibe adeta gösteri yaptı. Bir süre suda yüzen su samuru ardından derede başka bölgelere gitti.Ankara'da Belediye Otobüsünde Taciz İddiasına Gözaltı Beren Saat, Fotoğrafıyla Takipçilerini Tedirgin Etti! Türkiye Birincisi Oldu, Üniversiteden Gelen "Atanamadınız" Yazısıyla Neye Uğradığını Şaşırdı