Son Dakika Haberleri: Eski TRT Sanatçısı Burdurlu Hamit Çine Vefat Etti

Eski TRT Sanatçısı Burdurlu Hamit Çine Vefat Etti

7 gün önce

Eski TRT sanatçısı Burdurlu Hamit Çine yaşamını yitirdi.

Eski TRT Sanatçısı Burdurlu Hamit Çine Vefat Etti, System.String[]
Eski TRT sanatçısı Burdurlu Hamit Çine yaşamını yitirdi.

İzmir'de yaşayan Çine, bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Çine'nin cenazesi yarın Burdur Ulu Cami'de cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazın ardından Asri Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çine'nin vefatı dolayısıyla birer taziye mesajı yayımladı.

 Vali Yılmaz, Hamit Çine'nin vefatını teessürle öğrendiğini bildirerek "Kültürümüzün yaşatılması ve kalıcı hale getirilmesi adına yaptığı besteler ve derlemeleri ile gönüllerde iz bırakan Hamit Çine'ye Allah'tan rahmet diliyor, başta yakınları olmak üzere tüm hemşehrilerimize sabır diliyorum." ifadelerini kullandı.

Burdur Belediye Başkanı Ercengiz ise, mesajında Çine'nin vefatını üzüntüyle öğrendiğini kaydetti.

Ercengiz, "Üstad Hamit Çine'nin bize bıraktığı mirası en doğru şekilde koruyarak gelecek kuşaklara aktaracağız. Hamit Çine'ye Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm Burdurlulara başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.BMGK'deki Suriye Oylaması Öncesi Rusya Ateşkesi Kabul Etti TSK'dan Afrin Açıklaması: Teröristlerden Temizlenen Bölgelerde Halk Evlerine Dönmeye Başladı

Tavuğa Kekik Yerine Bonzai Koyup 1 Kişinin Ölümüne Neden Olan Kadına 15 Yıl Hapis Timsah Bir Anda Sudan Fırladı, Balık Tutan Adam Neye Uğradığını Şaşırdı