Fatih Erkoç'un İlk ''Babamdan Miras'' Türk Sanat Müziği Konseri - Son Dakika

Fatih Erkoç'un İlk ''Babamdan Miras'' Türk Sanat Müziği Konseri

04.05.2012 00:56
Fatih Erkoç'un İlk ''Babamdan Miras'' Türk Sanat Müziği Konseri

Türk Pop Müziği'nin güçlü yorumcu ve bestecilerinden biri olan Fatih Erkoç, Babası Udi Hasan Erkoç'a ithaf ettiği "Babamdan Miras" isimli Türk Sanat Müziği albümünü sevenlerine sundu.

Müzik yaşantısına 3 yaşında babası Udi Hasan Erkoç'un kendisine hediye ettiği kemanla başlayan Fatih Erkoç, en önemli kültür miraslarımızdan Türk Sanat Müziği'ne 'Babamdan Miras' albümüyle sahip çıkıyor.

28 şarkıdan oluşan albümde Hasan Erkoç'a ait 2, Fatih Erkoç'a ait 5 eserin yanı sıra Türk Sanat Müziği tarihine birçok unutulmaz eser kazandıran söz yazarı ve bestecilerinin 21 eseri yer alıyor.

Albümde Fatih Erkoç şarkıları dışında, beste ve sözleriyle Hasan Erkoç, Dede Efendi, Vecdi Bingöl, Saadettin Kaynak, Hrant Kenkiloğlu, Hacı Faik Bey, Hacı Arif Bey, Şemsettin Ziya Bey, Seyfettin Osmanoğlu, Mehmet Fehmi Tokay, Rüştü Sardağ, İbrahim Efendi, Kemani Serkis Efendi, Tamburi Mustada Çavuş, Aşık Hıfzi, Ahmet Refik Altınay, İsmail Hakkı Bey, Ayşe Birgül Yılmaz ve Ebru Uzel yer almakta.

Yorumculuğu kadar müzisyenliği ile de dikkat çeken Fatih Erkoç albümde ud, piano ve akustik bas gitar çaldı. Erkoç'a tanburda Ege Yıldız, kemanda Şükrü Özoğuz, kemençede Lütfiye Özer, kanunda Serkan Halili, neyde Volkan Yılmaz, celloda Volkan Ertem, ritmde Fahrettin Yarkın ve klarnette Şükrü İnci eşlik etti.

Mefa stüdyolarında kaydedilen, düzenleme ve mixleri Fatih Erkoç tarafından yapılan albümün mastering'i ise Tarık Ceran tarafından yapıldı.

28 Mart'ta müzik marketlerde ki yerini alan albümün fotoğraf çekimleri ise Heybeli Adada bulunan Merit Halki Palace Otel'de Melis Aksoy ve ekibi tarafından gerçekleştirildi.10 Mayıs 2012 Perşembe akşamı Saat 20:30'da Caddebostan Kültür Merkez'inde sevenleriyle buluşacak.

Tarih: 10 Mayıs Perşembe

Yer: Caddebostan Kültür Merkezi

Saat: 20:30

Gişe Tel: 0 216 467 25 68

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500
Karla kaplı tepede ayı ailesi böyle görüntülendi Karla kaplı tepede ayı ailesi böyle görüntülendi Elazığ'da kurtlar, ağıla girip 53 koyunu öldürdü Elazığ'da kurtlar, ağıla girip 53 koyunu öldürdü Elazığ'da ağıla giren kurtlar, 53 koyunu telef etti Elazığ'da ağıla giren kurtlar, 53 koyunu telef etti

Son Dakika Güncel Fatih Erkoç'un İlk ''Babamdan Miras'' Türk Sanat Müziği Konseri - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement