Fed: Yüzde 2.0'nin üzerinde enflasyondan korkmaya gerek yok - Son Dakika

Fed: Yüzde 2.0'nin üzerinde enflasyondan korkmaya gerek yok

04.09.2020 13:02
Fed: Yüzde 2.0'nin üzerinde enflasyondan korkmaya gerek yok, System.String[]

ABD'de Atlanta Merkez Bankası (Fed) Başkanı Raphael Bostic, yüzde 2.0'nin üzerinde enflasyondan korkacak birşey olmadığını söyledi.

ABD'de Atlanta Merkez Bankası (Fed) Başkanı Raphael Bostic, yüzde 2.0'nin üzerinde enflasyondan korkacak birşey olmadığını söyledi.

The Wall Street Journal gazetesinin düzenlediği bir sanal toplantıda konuşan Bostic, ABD Merkez Bankası'nın, enflasyonun çok yükselmesi durumunda, onu gereken düzeylere çekmek için kullanabileceği aletleri şimdiden hazırladığını söyledi,

Bostic ayrıca, Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>ekonomi için en büyük tehlikenin, henüz yeterince olgunlaşmadan "bir zafer ilan etmek" olduğuna dikkat çekti ve Fed'in  coronavirüs pandemisinin olumsuz etkilerine karşı daha çok şey yapmaya hazır olduğunu vurguladı.


- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Fed: Yüzde 2.0'nin üzerinde enflasyondan korkmaya gerek yok - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Bayern Münih, evinde Atletico Madrid'i 4-0 mağlup etti ABD'den tehdit gibi S-400 sözleri: Türkiye füzeleri test ederek çok şeyi feda etti 13 yaşındaki kıza aşk mektubu yazan 61 yaşındaki sapık tutuklandı Dondurucudan çıkardıkları erişteyi yiyen aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen doktor hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Azerbaycan'dan vatandaşlarını cepheye çağıran Paşinyan'a sert tepki: Çözüm taraftarı olmadığını bir kez daha ortaya koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maaşına zam! İşte önümüzdeki yıl alacağı ücret