Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Son Dakika

Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

30.07.2016 00:03
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler

Kırklareli ve Tekirdağ'da vatandaşların Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti devam ediyor.

Kırklareli ve Tekirdağ'da vatandaşların Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı demokrasi nöbeti devam ediyor.

Vilayet Meydanı'ndaki demokrasi nöbetinde vatandaşlar, ellerinde bayraklarla "Recep Tayyip Erdoğan", "Darbeye hayır" ve "Kırklareli burada darbeciler nerede" sloganları attı.

Kırklareli Valisi Esengül Civelek, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, Merkez İlçe Başkanı Kayhan Türköz ve İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün de meydana geldi.

Tülün, burada yaptığı konuşmada, Türk milletinin 15 Temmuz gecesi büyük bir badire atlattığını söyledi.

Tarihte ilk defa Türkiye Büyük Millet Meclisinin bombalandığını, özel harekat binalarının kurşunlandığını belirten Tülün, bir grup hainin milletin parasıyla alınan silahları, mühimmatları, uçakları milleti yok etmek için kullandıklarını kaydetti.

Türk milletinin bölünmez bütünlüğünü bölmeye çalışanların büyük bir ders aldığını anlatan Tülün, "Millet sokaklara döküldü. Bir kurtuluş savaşı yaşadık. Bu kalkışmayı durdurmak için yeni destan yazan kahramanları şimdi hep beraber 15 gün içinde peyderpey, kademe kademe, ekranlarda, sosyal medyada yazılı medyada izliyor ve öğreniyor. Daha nice kahramanları öğreneceğiz." dedi.

Konuşmanın ardından Vali Civelek, Tülün ve Çiler sahneye çıkarak vatandaşları selamladı.

Tekirdağ

Tekirdağ'da Valilik binası önünde ellerinde bayraklarla toplanan vatandaşlar, meydandaki ekranda canlı yayınlanan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezindeki şehitleri anma programını izledi.

Darbe girişimine karşı koyarken şehit olanlar ve yaralananlar için dua eden vatandaşlar, tekbirlerle demokrasi nöbetine devam etti.

Tekirdağ'da zincirleme trafik kazasında 5 kişi yaralandı Tekirdağ'da zincirleme trafik kazasında 5 kişi yaralandı 'Meraklı Arkeologlar' kazıda: Öğrenciler arkeolojik kazı yaptı 'Meraklı Arkeologlar' kazıda: Öğrenciler arkeolojik kazı yaptı Kırklareli'nde izinsiz kazı yapan 10 kişi yakalandı Kırklareli'nde izinsiz kazı yapan 10 kişi yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler - Son Dakika


Advertisement