Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi Hizmetleri - Son Dakika

Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi Hizmetleri

12.01.2012 09:40
Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi Hizmetleri, System.String[]

Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi Başhekimi Dr.

Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi Başhekimi Dr. Yeliz Yılmaz Bozok, 2011 yılında 11 bin 310 guatr hastasına baktıklarını, 176 da ameliyat gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bozok, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2011 yılında 51 bin 340'ı acil servis hastası olmak üzere 87 bin 582 hastaya baktıklarını, 850 kişinin de hastanelerinde yattığını belirtti.

Türkiye'de alanında tek olan Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi'nin teşhis ve tedavi için teknik altyapısının ileri düzeyde olduğunu ifade eden Bozok, "Hastanede sunulan sağlık hizmetlerinin kalite ve çeşitliliği, hastanemizin polikliniklerine gelen ve yatan hasta sayılarında yarattığı artışın yanı sıra, bölge hastanesi olma hedefimize de yaklaştırıyor. Özellikle guatr alanında hasta sayımız oldukça fazla. 2011 yılında 11 bin 310 guatr hastasına baktık, 176 da ameliyat gerçekleştirdik. Diğer alanlarla ise 395 ameliyat yaptık" dedi.

Amaçlarının hastaneyi etkin, verimli ve yüksek sağlık hizmeti veren bir kurum haline getirerek bölgeye hizmet etmek olduğunu dile getiren Bozok, şunları söyledi:

"Hastanemiz Türkiye'de guatr alanında tektir. Alanında uzman hekimlerimizle en üst seviyede sağlık hizmetini gerçekleştirmekteyiz. İki genel cerrahi uzmanı ile başta tiroit bezi ameliyatları olmak üzere safra kesesi ve fıtık ameliyatları, sünnet gibi tüm cerrahi müdahaleleri de yapıyoruz. İlimizde sintigrafi ünitesi bazında tek hizmet veren kurum olmamızdan dolayı yoğunluk yaşamaktayız. Randevu sistemi ile bu yoğunluğu en aza indirgemek istiyoruz. Kısa bir süre zarfında kat ettiğimiz mesafe ile önemli bir hizmet kalitesi ve seviyesine ulaştığımızı düşünüyorum."

- RİZE

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Fındıklı Bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi Hizmetleri - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Türkiye'de süren orman yangınları NASA haritasında! Kırmızı noktaların yoğunluğu dikkat çekici 23:49 Türkiye'de süren orman yangınları NASA haritasında! Kırmızı noktaların yoğunluğu dikkat çekici CHP'li Engin Özkoç, Bakan Soylu'ya sabotaj iddiasını sordu: Sabotaj bulgusu yok, aşırı sıcaklıklar üzerinde duruluyor 22:43 CHP'li Engin Özkoç, Bakan Soylu'ya sabotaj iddiasını sordu: Sabotaj bulgusu yok, aşırı sıcaklıklar üzerinde duruluyor İtfaiyeye su taşırken can veren 25 yaşındaki Şahin'in son paylaşımı hüzne boğdu 22:06 İtfaiyeye su taşırken can veren 25 yaşındaki Şahin'in son paylaşımı hüzne boğdu
Manavgat'taki yangını çıkardığı iddia edilen kişilere linç girişimi 21:41 Manavgat'taki yangını çıkardığı iddia edilen kişilere linç girişimi Marmaris'te yangını kaydeden vatandaştan dikkat çeken sözler: Biri ormanı ateşe verdi bak 20:29 Marmaris'te yangını kaydeden vatandaştan dikkat çeken sözler: Biri ormanı ateşe verdi bak Trabzonspor, Dorukhan'ın ardından Emre Mor'u da kadrosuna katıyor 20:06 Trabzonspor, Dorukhan'ın ardından Emre Mor'u da kadrosuna katıyor
Alevlerin sardığı Bodrum'da korkulan oldu! Yangın lüks otele sıçradı 19:30 Alevlerin sardığı Bodrum'da korkulan oldu! Yangın lüks otele sıçradı Sarıklı görüntüleri tartışma yaratan Tuğamiral Mehmet Sarı görevden alındı 18:41 Sarıklı görüntüleri tartışma yaratan Tuğamiral Mehmet Sarı görevden alındı
Advertisement