-
Fırsatçılar Sosyal Medyada - Son Dakika

Fırsatçılar Sosyal Medyada

30.03.2012 11:11
Fırsatçılar Sosyal Medyada

Gebze'de özel bir sağlık kuruluşunda tedavisini sürdüren bankacı Gamze Akbaş, yakında dört yaşına basacak oğlu Atakan için yaşam savaşını sürdürürken, bu durumdan kar elde etmek isteyen fırsatçılar olduğu ortaya çıktı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde başlayan tedavisinde ilk kür kemoterapinin ardından uygun donör bulunması umuduyla Gebze'de özel bir sağlık kuruluşunda tedavisini sürdüren bankacı Gamze Akbaş, yakında dört yaşına basacak oğlu Atakan için yaşam savaşını sürdürürken, bu durumdan kar elde etmek isteyen fırsatçılar olduğu ortaya çıktı.

Gamze'nin ailesi, kızlarının durumu ilk gündeme geldiğinde onun adına izinsiz para toplayanlarla uğraştı. Bu yetmezmiş gibi Gamze Akbaş'ın kendi 'Facebook' hesabı da reklam için kullanıldı. Gamze'nin sayfasına bir eşarp firmasına ait onlarca çanta fotoğrafı reklam için izinsiz bir şekilde etiketlenerek konuldu. Kendi üzerinden bu şekilde reklam yapılarak çıkar elde etmek isteyenlere tepki gösteren Gamze, "Bu çantalar ne? Yazık, çok yazık. Demek ki sağlık yerinde olunca bazı insanlar fırsatçılık peşinde koşuyor, dalga geçiyor. Çok üzücü" dedi.

"İTİBAR ETMEYİN'

Gamze'nin babası İbrahim Canseven, bu gibi kişilere kimsenin itibar etmemesi gerektiğini vurgulayarak, "Gamze'nin durumu gündeme geldiğinde birçok insan bize destek oldu, gücümüze güç kattı. Ancak bu dönemde kötü niyetli kişiler de oldu. Bizim adımıza para toplamaktan, adımızı reklam malzemesi yapmaya kadar pek çok üzücü şey yaptılar. Ama biz ailesi olarak destek veren güzel insanları görüyoruz. Onların da hakettiği cevabı anında aldığını biliyoruz. Kimse bunlara itibar etmeyecektir" diye konuştu.

ŞİRKET TELEFONU KAPATTI

Gamze'ye destek veren çok sayıda kişinin baskısı ve telefonlarını kilitlemesi üzerine internet sitesi ve iletişim bilgileri de bulunan söz konusu eşarp firmasının, şirket telefon hattını iptal ettiği belirlendi.

Şu anda kandaki trombositin kendiliğinden yükselmesi beklenen Gamze'ye, ikinci kür kemoterapinin ardından uygun donör müjdesi gelirse kemik iliği nakli yapılacak.

- İzmir

Fırsatçılar Sosyal Medyada
Fırsatçılar Sosyal Medyada
Fırsatçılar Sosyal Medyada

YORUMLAR
500
Düzensiz göçmenlerin bulunduğu tekne Sahil Güvenlik tarafından kurtarıldı! İçinde kucağında bebeğiyle bekleyen kadın da vardı Düzensiz göçmenlerin bulunduğu tekne Sahil Güvenlik tarafından kurtarıldı! İçinde kucağında bebeğiyle bekleyen kadın da vardı İzmirli solist Ayşe Ayçiçek erkek arkadaşıyla birlikte yaşadığı evde ölü bulundu İzmirli solist Ayşe Ayçiçek erkek arkadaşıyla birlikte yaşadığı evde ölü bulundu 5 aylık hamile eşini öldüren sanığa indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet talebi 5 aylık hamile eşini öldüren sanığa indirimsiz ağırlaştırılmış müebbet talebi

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Fırsatçılar Sosyal Medyada - Son Dakika


Advertisement