Son Dakika Haberleri: Fok Balığının Serinleten Gösterisi

Fok Balığının Serinleten Gösterisi

2 yıl önce

Aşırı sıcakların yaşandığı Gaziantep’te Hayvanat Bahçesi’nde bulunan sevimli fok balığı Orion, suda yaptığı gösterilerle hem serinletiyor hem de eğlendiriyor.

Fok Balığının Serinleten Gösterisi, System.String[]
Aşırı sıcakların yaşandığı Gaziantep'te Hayvanat Bahçesi'nde bulunan sevimli fok balığı Orion, suda yaptığı gösterilerle hem serinletiyor hem de eğlendiriyor.

Yüz ölçümü ve barındırdığı türler bakımından Türkiye'de ilk, Avrupa'da üçüncü, dünyada ise dördüncü sırada yar alan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ndeki özel havuzda bulunan sevimli fok balığı Orion'un gösterileri izleyenleri hem serinletiyor hem de eğlendiriyor. Havuzun içerisinde 3 metre yükseklikteki toplara kafa vurup, çemberin içerisinden geçen sevimli fok Orion, eğiticisinin eşliğinde çalınan şarkılara eşlik ederken, akrobasi hareketleri ve çeşitli gösterileriyle izleyenleri etkiledi. Şarkı eşliğinde oryantal oynayan sevimli fok, eğitmenin tüm talimatlarını ise harfiyen yerine getiriyor. Gaziantep'ten ve şehir dışından tatile gelen ziyaretçiler, Orion'u hayranlıkla izledi.

İzleyiciler de gösteriye dahil oluyor

Orion'un gösterisine izleyiciler de dahil oluyor. Bir oyun esnasında yuvarlak çemberi Orion'a atan izleyicilerden başarılı olanlar Orion'dan ödül aldı. Eğitmen eşliğinde Orion ile yakından fotoğraf çektiren seyirciler memnuniyetini dile getirdi.

Kavurucu sıcaklarda serin ortamda, su havuzu ve çevresindeki gösterilerle serinlediklerini belirten ziyaretçiler, oldukça keyfili zaman geçirdiklerini kaydetti. Kahramanmaraş'tan gelerek Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ni ziyaret eden Sultan Şan, "Fok evinde kızlarımla beraber güzel bir sürpriz ile karşılaştık. Fok balığı Orion'un gösterisini izledik ve çok beğendik. Gösteri çok güzeldi kızlarım için bir değişiklik oldu. Gösteriyi ailecek zevk alarak izledik. Kızlarımla fazla konuşamadım ama çok şaşırdılar Orion'un eğitmenini bu kadar dinlemesini onları çok etkiledi. Fok balığının yaptığı hareketleri ise hayranlıkla izlediler" şeklinde konuştu.

Gösteriler Orion'un seyircilere yaklaşarak onları selamlaması ile sona erdi. - GAZİANTEPFatma Girik'in, Ayşen Gruda'nın Ölümü Üzerine Yaptığı Açıklama, Sosyal Medyada Gündem Oldu Türkiye'deki Medya Satışlarından 916 Milyon Dolar Alan Aydın Doğan'ın Yeni Yatırımı Ortaya Çıktı

Rakka Halkı Terör Örgütü YPG/PKK'ya 24 Saat Süre Verdi