Fransız Konsolosluğu Önünde Protesto Sen İzmir İl Temsilciliği, Fransa Parlamentosu'nun Sözde... - Son Dakika

Fransız Konsolosluğu Önünde Protesto Sen İzmir İl Temsilciliği, Fransa Parlamentosu'nun Sözde...

26.01.2012 15:00
Fransız Konsolosluğu Önünde Protesto Sen İzmir İl Temsilciliği, Fransa Parlamentosu'nun Sözde...

Fransa'nın İzmir Konsolosluğu önünde toplanan yaklaşık 40 kişi, Katil Fransa, Cezayiri unutma, Türk Milleti asildir soykırım yapmaz sloganları attı.

Fransa'nın İzmir Konsolosluğu önünde toplanan yaklaşık 40 kişi, Katil Fransa, Cezayiri unutma, Türk Milleti asildir soykırım yapmaz sloganları attı. Grup adına basına çıklaması yapan ve Fransa'nın kabul ettiği yasanın insan hakları ile dünüşnce özgürlüğüyle bağdaşmadığını söyleyen Türkiye Kamu- Sen İzmir İl Temsilciliği Başkanı Ahmet Doğruyol, Kendilerini uygarlığın ve çağdaşlığın savunucusu olarak gören Fransa'nın kabul ettiği bu yasa, kendileriyle tezat bir görüntü oluşturmalarına neden olmaktadır. Ne Uluslararası Adalet Divanı ne de dünyadaki diğer yetkili mahkemeler, Türkleri bu şekilde suçlayamaz. Bu bize atılan bir iftiradır. Görünen odur ki, Fransa tarihindeki engizisyon mahkemelerinin etkisinden hala kurtulamamıştır. Ülkemize ve milletimize demokrasi dersi vermeye kalkanların ve sözde Ermeni soykırımı hakkında aleyhimizde karar alan ülkelerin, ellerindeki soykırım kanı daha kurumamıştır. Türk Milleti bu aymazlığı asla unutmayacaktır. İki ülke arasındaki ilişkilerin yeniden gözden geçirilmesi gerekir. Fransa ile ticari ve siyasi ilişkiler, düşünce özgürlüğüne kelepçe vuran bu yasa kaldırılıncaya kadar askıya alınmalıdır. Türkiye Kamu-Sen olarak, uzun soluklu bir kampanya başlatmaya davet ediyoruz ve özür dilenmesi için üzerimize düşen görevi yapacağız dedi. Eyleme katılanlar, Fransız Konsolusluğu'nun kapısına siyah çelenk bıraktı. Ayrıca Fransa Ermeni Soykırım İnkar Yasası yazılı kağıtlar yakılıdı, Fransız üretimi parfümler de konsolosluk kapısına bırakıldı.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Fransız Konsolosluğu Önünde Protesto Sen İzmir İl Temsilciliği, Fransa Parlamentosu'nun Sözde... - Son Dakika


Advertisement